Aslan tek vücut

Sarı-kırmızılı yönetici Cem Topsakal, cuma günü oynanacak Kızılyıldız maçına Başkan Durgun Yarsuvat ve yönetim kurulu olarak gitmek istediklerini söylerken, Kızılyıldız cephesinden de ılımlı açıklamalar geldi

Aslan tek vücut
THY Avrupa Ligi'nde cuma günü Kızılyıldız ile deplasmanda karşılaşacak olan Galatasaray Liv Hospital'da yönetim bu zorlu maçta oyuncularını yalnız bırakmak istemiyor. Yönetici Cem Topsakal, başantrenör Ergin Ataman'a Sırbistan'a giriş yasağı konulduğu iddiaları için, "İki ülkenin Dış İşleri Bakanlıkları arasında yazışmalar sürüyor. Şu anda kesinleşmiş bir şey yok" şeklinde konuştu.

10 kişilik özel koruma ile gidiyor
Topsakal şöyle devam etti: "Amacımız maçı Belgrad'da oynamak. Günübirlik özel uçak da ayarladık. Kızılyıldız maçı için başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz olarak takımımızla birlikte gidip, orada bulunmak istiyoruz." Galatasaray kafilesi Belgrad'a 10 kişilik özel polis timi ile gidecek.

Ataman'a yasak yok

Sırbistan'ın Ankara Büyükelçisi Danilo Vucetic ise Ataman'a yönelik bir yasak olmadığını belirterek, "O günlerde, başbakanımız Aleksandar Vucic, Ataman'ın ülkede 'istenmeyen adam' ilan edildiğini söylemişti. Ancak Ataman, ölüm olayını bilmeden açıklama yaptığını söyleyip özür dileyince durum değişti" dedi.

Düşman değiliz
Kızılyıldız Telekom Basketbol Kulübü Başkanı Nebojsa Covic de, hiçbir kulübü düşman olarak görmediklerini ve Ergin Ataman'ın Belgrad'daki maçta profesyonel bir şekilde işini yapabileceğini söyledi. Covic, bunun yanı sıra Belgrad'daki maça Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın gelmesini istediklerini, bu kapsamda iki kulübün yazışmalar yaptığını belirtti.

Ne olmuştu?
THY Avrupa Ligi ilk tur D Grubu'nda Galatasaray Liv Hospital'ın Kızılyıldız Telekom ile İstanbul'da oynadığı maç öncesi, seyirci grupları arasında çıkan kavgada Sırp taraftar Marko Ivkovic bıçaklanarak öldürülmüştü.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN