Demba Ba'dan şok "Charlie Hebdo" açıklaması

Beşiktaş'ın yıldızı Demba Ba, Charlie Hebdo saldırısıyla ilgili sorulan bir soruya çok konuşulacak bir yanıt verdi.

Demba Ba'dan şok Charlie Hebdo açıklaması
Süper Lig'in devre arası tatiline girmesinin ardından Miami ve Paris'te tatil yapan Kara Kartal'ın Senegalli yıldızı Demba Ba, ABD ve Fransa'nın gündemine damga vurdu. İlk etapta Amerika Birleşik Devletleri'nin gözde tatil bölgesi Miami'nin sahillerinde eşi Annisa Ba'yla geçirdiği anlar basına yansıyan golcü futbolcunun, şehrin futbol takımına da ziyarette bulunduğu ortaya çıktı. Tatili sırasında Miami FC'nin tesislerine giden Ba'nın, genç futbolcularla yaptığı sohbette, "Bir üst seviyeye geçmenin ilk yolu çok çalışmaktır. Aranızda birçok yıldız adayı var. Futbolunuzu geliştirebilir, Avrupa'da daha iyi bir lige gidebilir ve büyük işler başarabilirsiniz. Yaptığınız işten keyif alın ve çalışın" diyerek bir nevi ders verdi.
"Yıllardır benim mensubu olduğum dinden insanlar öldürülüyor. Bizler, öldürenlere 'siz hangi dine mensupsunuz' demedik. Katil dünyanın her yerinde katildir"

CHARLİE HEBDO TİŞÖRTÜ GİYMEDİ

Miami tatilini bitirmesinin ardından soluğu Fransa'nın başkenti Paris'te alan Demba Ba, önceki gün Canal Plus'ta bir programda Stephane Guy'ın konuğu oldu. Ülkedeki Charlie Hebdo dergisinin ofisine yapılan terörist saldırının ana konu olarak belirlendiği söyleşide, Ba'ya, 'Je Suis Charlie' yazılı bir tişört giyip giymeyeceği soruldu. Demba Ba da, bu teklifi geri çevirerek, "Ölenlerin ailelerinin acısı paylaşmak için siyah bir tişört giyeceğim. Bu konu hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü başka yönlere çekilebiliyor" dedi.

Sunucu Stephane Guy'ın, 'Müslüman mısın yoksa İslamcı mı?' sorusunu da yanıtlayan 29 yaşındaki futbolcu, "Yıllardır benim mensubu olduğum dinden insanlar öldürülüyor. Bizler, öldürenlere 'siz hangi dine mensupsunuz' demedik. Katil dünyanın her yerinde katildir" cevabını verdi.

Bu açıklamanın ardından tecrübeli futbolcuya, sosyal medya üzerinden destek mesajlarının geldiği öğrenildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN