Bir günde iki fotoğraf

Fenerbahçe'ye 'Zengin' çalımı atan Fırtına, Tolgay'la da anlaştı. Ancak oyuncu ve babasının çirkin tavırları üzerine çileden çıkan Hacıosmanoğlu "Bize ahlaklı oyuncu lazım" diyerek transferden vaçgeçti

Bir günde iki fotoğraf

TRABZON CEPHESİ

Hamburg forması giyen gurbetçi orta saha oyuncusu Tolgay Arslan, bir nebze daha fazla para kazanabilmek uğruna iki güzide camia Trabzonspor ile Beşiktaş'ı birbirine düşürdü... Fenerbahçe ile söz kesen Erkan Zengin'i İsveç'te gerçekleştirdiği son dakika operasyonu ile renklerine bağlayan Trabzonspor, ikinci tarihi çalımı ise Beşiktaş'a atmak üzereyken oyuncunun çirkin tavırları nedeniyle geri adım attı... İşte SABAH farkıyla yaşananlar... Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile Ersun Yanal, önceki akşam uçakla Almanya'ya uçtu ve Hamburg'da Beşiktaş'ın yolunu gözlediği Tolgay'ın yanı sıra eşi Jana Arslan ve babası Erhan Arslan'la masaya oturdu. Tolgay, yıllığı 1.8 milyon Euro'dan 3.5 senelik teklifi kabul etti.

SÖZLEŞMEYİ YIRTTI, ATTI
Trabzonspor, Hamburg'u da 500 bin Euro nakit paraya ikna etti. Tolgay'ın Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu ve Teknik Direktörü Yanal ile fotoğrafı paylaşılarak transfer kamuoyuna duyurulurken Hacıosmanoğlu, gelen bir haberle şoke oldu. Trabzonspor ile masaya oturan ve anlaşan Tolgay'ın Almanya'da bulunan Beşiktaş Yöneticisi Erdal Torunoğulları ile görüştüğü haberini alan Hacıosmanoğlu anında Tolgay'ın üzerini çizdi. Prensipte imzalar atılmasına rağmen oyuncu ile babası çirkin tavırlar ve sürekli farklı istekler sergileyince sinirlenen Başkan, "Bize ahlaklı oyuncu lazım" diyerek sözleşmeyi yırtıp attı...

KÜLTÜRÜMÜZE AYKIRI
Tolgay Arslan'ın Trabzonspor ile anlaştıktan sonra tekrar Beşiktaş ile masaya oturması ipleri koparırken, gurbetçi oyuncunun transferinden vazgeçildiği akşam saatlerinde Trabzonspor'un resmi Facebook hesabından şu açıklama ile duyuruldu: "Dün akşam (önceki akşam) itibariyle bütün şartlarda anlaştığımız, kendisinin ve babasının da isteğiyle Trabzonspor'a gelmeyi kabul eden Tolgay Arslan'ın, kulübümüzün kültürüyle bağdaşmayan birtakım olaylar nedeniyle şu an itibariyle transferinden vazgeçildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz."

BABAS I BİR MİLYON EURO İMZA PARAS I İS TEDİ
Trabzonspor'un Tolgay Arslan'dan vazgeçmesinin perde arkasında oyuncunun ve babasının akıl almaz tavırları büyük etkendi. Her konuda anlaşılmışken Tolgay'ın babasının Trabzonspor'dan 1 milyon Euro imza parası istemesi bardağı taşıran damlalar arasında yerini aldı.


KURNAZ BABA TOPU HAMBURG'A ATTI!
Tolgay Arslan'ın babası Erhan Arslan, A Spor'a yaptığı açıklamada Hamburg Kulübü'nün devreye girerek transferi engellediğini iddia etti! Arslan, "Şu an anlaşma yok, resimler çekildi ama anlaşma falan yok. Hamburg Kulübü görüşmelere el koydu, şu anda Tolgay'ı vermiyorlar. Oğlumla konuşamadım ama artık kulübü devrede. Behrami, Holtby gibi orta sahadaki kritik oyuncuları sakatlandı. Tolgay'ı tutabilirler" şeklinde konuştu.

BEŞİKTAŞ CEPHESİ

İMZAYI KARTAL'A ATTI
İki kulüp arasında açık artırmaya dönen Tolgay Arslan transferinde aslında oyuncunun Beşiktaş ile flörtü yaklaşık 1 ay öncesine dayanıyor. Siyahbeyazlı yönetim, bir ay önce Tolgay ve babasıyla el sıkışıyor. Hatta sözleşmesi bile hazırlanıp Hamburg'a yollanıyor. Ancak, Beşiktaş, Tolgay'ın imza haberini beklerken bir anda oyuncunun babası Erdal Arslan, "Trabzonspor, yıllık 1 milyon 800 bin Euro veriyor. Arada büyük fark var. Oğlum ve gelinim İstanbul'a gelmek istiyor. Şartları gözden geçirin" diyerek yöneticilere haber gönderiyor. Sinirlenen siyahbeyazlı yöneticiler de "Pazarlık içinde pazarlık olur mu. Atın bu imzayı" diyerek rest çekiyor.

BUGÜN İSTANBUL'A GELİYOR
Ancak, Trabzon'un yaptığı görüşmenin ortaya çıkması ve sosyal medyaya düşen fotoğrafların ardından Beşiktaş yeniden devreye girdi. Avustralya'da bulunan Kartal'ın patronu Fikret Orman, başta Ahmet Nur Çebi olmak üzere kurmaylarına, "Tolgay transferi için sonuna kadar gidin" dedi. Soluğu Almanya'da alan Erdal Torunoğulları sözleşmeye zam yaptı. Oyuncu da Trabzonspor'a negatif tavır sergileyince bordo-mavili cephe masadan kalktı. Yıllığı 1.4 milyon Euro'dan 1.5 artı 2 yıllık teklife "evet" diyen Tolgay ve babası son kararını siyah-beyazlı renklerden yana kullandı. 24 yaşındaki futbolcunun bugün İstanbul'a gelecek, sağlık kontrolü sonrası resmi sözleşmeyi imzalayacak.

BİZE ULAŞIN