FIFA Real Madrid'e soruşturma açtı

FIFA, Real Madrid'e transfer ettiği 18 yaş altı futbolcuların sözleşmelerinde yer alan maddeleri inceleme kararı aldı.

FIFA Real Madrid'e soruşturma açtı
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği FIFA, İspanyol devinin 18 yaş altı futbolcuların transferinde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlattı.

İspanyol AS gazetesinin haberine göre, federasyondaki dosyalarda "Çok gizli" yazısıyla saklanan belgelerde FIFA'nın Real Madrid'e soruşturma açtığına dair bilgiler var.

Martin Odegaard da listede
FIFA, İspanyol Futbol Federasyonu'ndan Real Madrid'in kulüplerle özel anlaşma yaparak transfer ettiği tüm 18 yaş altı oyuncuların dosyasını talep etti. Bu özel anlaşmalarda futbolcuların belirli bir yaştan sonra Real Madrid'e ait olduklarını belirten bir özel madde olduğu ve yetiştirici kulübün bunu kabul ettiğini beyan eden imzasının bulunduğu belirtiliyor.

Bu anlaşmalara dahil oyuncular arasında Real Madrid'in son transferi 16 yaşındaki orta saha oyuncusu Martin Odegaard da bulunuyor. Odegaard'ın yanında, Mink Peeters ve Marco Asensio gibi iki gelecek vaadeden yıldız oyuncunun olduğu da belirtiliyor.

Barcelona gibi transfer yasağı gelebilir
Hatırlanacağı üzere, geçen sezon aynı soruşturma bir başka İspanyol kulübü Barcelona için de yapılmış ve Barça, FIFA tarafından 1 yıl transfer yasağıyla cezalandırılmıştı. Barcelona, daha sonra Spor Tahkim Mahkemesi CAS'a başvurmuş ancak CAS da cezayı onamıştı. Barça, 2016 ocak ayına kadar transfer yapamayacak. Bu yaz yapılan Luis Suarez transferi ise CAS kararı beklenirken, tedbirin kalkmasıyla gerçekleşmiş, daha sonra CAS kararı açıklanınca transfer yasağı kesinleşmişti.

Aynı cezanın Real Madrid'e gelme olasılığının yüksek olduğu belirtiliyor. (Fanatik)
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN