Kongo fatihi Claude Le Roy

Kongo fatihi Claude Le Roy

Afrika kıtasında 40 yıldır teknik adamlık yapan Kongo'nun hocası Claude Le Roy, eski takımı Demokratik Kongo karşısında bir rüyayı gerçeğe dönüştürmeye çalışacak

Afrika Uluslar Kupası'nın en büyük sürprizlerinden birine imza atarak gruptan çıkan Kongo, kaderin bir cilvesiyle 76 milyonluk komşusu Demokratik Kongo'nun çeyrek finaldeki rakibi oldu. Takımın başında ise bir Afrika efsanesi olan Fransız hoca Claude Le Roy var. 1985'te Kamerun'un başına geçen ve bir yıl sonra Afrika Kupası finaline çıkan Roy, 40 yıldır Afrika'da birçok takımı çalıştırdı. 2013'te Kongo'yla anlaşmadan önceki takımı ise 2 yıl çalıştırdığı Demokratik Kongo'ydu. Frankofon Afrika ülkelerinin nüfusça en büyüğü konumundaki Demokratik Kongo'ya meydan okuyacak olan Roy, eski takımına karşı bir zafer hikayesi yazmak niyetinde.

GOLYAT'IN KARŞISINDAKİ DAVUT'UZ!
Bugün saat 6'da oynanacak maç öncesi Roy, "Benim için mesele saha içinde ve ekibimizle bu maça hazırlanmak bizim için bir zevk. Hayalimiz çeyrek finaldi ama biliyoruz ki iştah yedikçe açılır. Rakip takımın büyük bir çoğunluğu benim elimden geçti, iyi tanıyorum" diyor. Fransız hoca, "Zor bir oyun olacak ama küçük Davut'un dev Golyat'a yaşattıklarını biliyoruz. Ona göre hazırlanıyoruz" diyerek hedeflerinin sürpriz olduğunu belirtiyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN