Transferlerin katkısı %10

Transferlerin katkısı %10

Çebi, 8 futbolcu için düzenlenen imza töreninde, "Bu transferlerin bizlere katkısı yüzde 10'dur. Asıl katkı Beşiktaş markasıdır"dedi

  • Futbol
  • Cuma 31.01.2015
Beşiktaş, ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Tolgay Arslan, Daniel Opare, Alexander Milosevic ile iç transferde anlaşmaya varılan Veli Kavlak, Ersan Gülüm, Atınç Nukan, Mustafa Pektemek ve Cenk Gönen için imza töreni düzenledi. Törende konuşma yapan ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, "Bu transferlerin bize katkısı yüzde 10'dur. Asıl katkı Beşiktaş markasıdır. Bu markayı yaratan da camiadır, taraftardır. Bu imzaları atarken, içerdeki dengeleri göz önünde bulundurduk. Beşiktaş camiasının huzurlu olmasını istiyoruz. Sağ olsunlar bize zorluk çıkarmadılar" dedi. Çebi, Atiba için de "Görüşmelerde büyük mesafe kat ettik. Hayırlısıyla o da karşınızda olacaktır. Biz Atiba'yı seviyoruz" açıklamasını yaptı.

VARDAR: AHLAK DA ÖNEMLİ
A takımdan sorumlu yönetici Mete Vardar, en az futbolcular kadar heyecanlı olduğunu dile getirirken, "Aşık olduğumuz kulüpte bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Transferlere sadece futbolcu kalitesi olarak bakmıyoruz. Ahlak da çok önemli" dedi. Erdal Torunoğulları ise özellikle Tolgay transferinin kendileri için zorlu bir süreç olduğunu vurguladı.

OPARE : BU FORMA HERKESE NASİP OLMAZ
Yeni transferlerden Daniel Opare, 40 yıllık Beşiktaşlı gibi konuştu. "Beşiktaş forması giymek herkese nasip olmaz" diyen Ganalı sağ bek, "Bu fırsat elime geçtiği için minnettarım. Her zaman Beşiktaş'ta oynamak istemiştim" şeklinde konuştu.

MUSTAFA SÜRPRİZİ
Atiba ile birlikte sorun yaşanan iki isimden birisi olan Mustafa Pektemek de imza törenine yetiştirildi. 4 yıllık yeni mukaveleye "Evet" diyen Mustafa'ya Gökhan Töre ve Veli Kavlak tarifesi uygulandı. Golcü futbolcu, toplamda 6.2 milyon Euro garanti ücret ve maç başına da 10 bin Euro kazanacak.

MALİYETLERİ 34 MİLYON EURO
Beşiktaş, transfer edilen ve sözleşmeleri yenilenen 8 futbolcu için büyük bir servet ödeyecek. Alacakları garanti para ve bonservis bedelleri ile birlikte futbolcuların siyahbeyazlılara maliyeti 34 milyon 187 bin Euro'yu bulacak.

İKİ GÖRÜŞ

ERKEN İMZANIN TAKIMLARA NE GİBİ ARTISI VE EKSİSİ OLUR?

LEVENT TÜZEMEN: Beşiktaş doğru hareket yaptı


Beşiktaş, bence doğru yaptı. Çünkü yeni oyuncu alsan, bonservis ücreti ödeyeceksin. Ayrıca uyum süreci olacak. Üstelik bu oyuncular camiayı tanıyorlar. Birbirlerinin huylarını biliyorlar. Yenilerle yeni takım yaratmak hep risklidir. Ayrıca bu 5 isim genç ve uzun yıllar hizmet edebilecek kalitedeler. F.Bahçe'nin duruşuna saygı gösteriyorum. Sözleşmesi biten oyuncuların performansına göre hareket ediyorlar. Bu da bir tercih.

METİN TEKİN: Uzun vadede mantıklı

Gerçekten uzatma kararı aldığınız oyuncu veya oyuncu grubu ile uzun sürede çalışmak istiyorsanız ve bu oyuncuların sözleşmesi de 6 ay ya da 1 sene kala bitiyorsa, erken yapılan sözleşmenin takıma ve planlarına tabii ki olumlu yankıları olur. Ancak kısa vadeli plan için sözleşme uzatma yoluna gidiliyorsa, bunun ne bir katkısı ne de faydası olur. Yani kısa vadede planlanan sözleşme uzatmaları, takımlar adına gerçekçi olmaz. İhtiyaç varsa yapılmalı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN