Guardiola derbisi

Guardiola derbisi

Şampiyonlar Ligi'nde yarı final eşleşmeleri eski dostları karşı karşıya getirdi... Guardiola Bayern ile Barcelona'yı, Ancelotti Real Madrid ile Juventus'u elemeye çalışacak

  • Futbol
  • Cumartesi 25.04.2015
Şampiyonlar Ligi'nde yarı final eşleşmeleri belli oldu. Barcelona ile bu kupayı 2 kez kazanma başarısı gösteren Pep Guardiola, Bayern Münih'le siftah yapmak için eşleşmenin ilk maçında 6 Mayıs'ta Barça'nın karşısına çıkacak. Son şampiyon Real Madrid ise 5 Mayıs'ta Juventus ile Berlin'deki finalde olabilmenin ilk mücadelesini verecek.

PEP'İN USTALIK ESERİYLE İMTİHANI
Luis Enrique, kurada Bayern Münih'in çıkmasının ardından "Dünyanın en iyi teknik direktörüne karşı oynayacağız. Onun rakiplerinin toplamı kadar kupası var" dedi. Bir nevi ustasına saygılarını sunmuş oldu. Enrique, Barcelona B'de tıpkı dönemin A takım hocası Guardiola gibi yukarıya hazırlanıyordu. Roma ve Vigo aktarmalı olarak şimdi Pep'in karşısına çıkıyor. Guardiola'nın teknik dehası tartışılmaz ancak elindeki kadro sakatlıklardan dolayı törpülenmiş durumda ve Barça'nın 3 silahşörü Messi, Neymar ve Suarez çok formda... Yine de Barça'nın hem saha içi hem saha dışı genlerini en iyi bilen kişi olduğuna tartışma yok. Büyük bir mücadele olacak ve 'tarihin en iyi takımı' olarak anılan 2009-2012 Barcelona'sının yaratıcısı olarak kendi eserini alt etmeye çalışacak. Kapışmanın ilk ayağı 6 Mayıs'ta Camp Nou'da olacak.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN