"Kupayı kazanmak istiyoruz"

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray ile oynayacakları Ziraat Türkiye Kupası finali öncesi A Spor'a özel açıklamalar yaptı.

Kupayı kazanmak istiyoruz
Güneş, sezon boyunca sergiledikleri iyi futbolcu sahaya yansıtıp kupayı kazanmak istediklerini belirtti.

EN AZINDAN ÜÇÜNCÜ OLMALIYDIK
Galatasaray'a baktığımız zaman kadrosu itibariyle, aldığı sonuçlar itibariyle başarılı bir sezon geçiriyor. Biz de oynadığımız oyun itibariyle oldukça iyiyiz. Ama neticede ilk 5 içinde olması gereken bir takımken hatta ilk 3'e girmesi gereken bir takımken şu anda 6. olarak bitirdik. Bizim için oynadığımız oyun karşısında başarısızlık olarak addediyorum. Evet hatalarımız oldu, şanssızlıklarımız oldu, haksızlıklar oldu hepsini saysak bile ne olursa olsun bu takım, futbolun adaleti varsa eğer ilk üçte, en kötü dördüncü olmamız gerekiyordu.

KUPAYI KAZANMAK İSTİYORUZ
Son hafta kendi sahamızda, çok gol atmamıza rağmen Lig'de son müsabakada gol atamadık ve 0-0 kaldık. Özellikle 2. yarı iyiydik. Aynı futbol anlayışını, güzel futbolu Galatasaray karşısında oynayıp, kendi sahamızda kupayı kazanmak istiyoruz.
Hamza Hoca'nın kendi yeteneklerini antrenör olarak ortaya koyması ama aynı zamanda da takımla bütünleşmesi, yani çok değerli ve başarılı, yetenekli biri olabilirsiniz ama bütün bunların ekip içerisinde uyumu çok daha önemli. Bu kadar kısa bir zamanda uyum sağlaması, oyuncuların onu benimsemesi, yönetimin destek olması belli ki ekip ruhunun oturmuş olduğunu gösteriyor.
BÜTÜN MAÇLARDA BURSASPOR'UN YANINDA OLMALI

Ailenin bireylerinin oyuncu olduğunu düşünün, anne baba var çocuklar var. Anne baba her zaman çocuğa sahip çıkmalı. Taraftar böyledir. Yani onu kucaklayan o sevgisiyle, saygısıyla, sahiplenmesiyle o sıcaklığı hissettirmeli. Başarılı ve başarısız olsun çünkü bugün aldığınız bir sonuç olumsuz olsa bile yarın olumlu sağlar. Olumlu da olsanız fark etmez.Taraftar takımını benimsemeli, desteklemeli ve örnek olmalı. Bursaspor'un taraftarı zaten adını duyurmuş ama bu yıl bu sıkıntılarımız oldu daha önceki yılda ne kadar oldu bilmiyorum ama ben geçmişine baktığım zaman sahayı dolduran, olumlu etki yapan bir taraftar var. Bizim zaman zaman az geldi, zaman zaman çok ceza aldık. Dolayısıyla bu sıkıntılarımız vardı. Cezaları olmayan maçlarda da sayısı az geldi ama katkısı fazlaydı. Yani o heyecanı düşünüyorum ki eğer saha dolu olsa çok daha fazla katkı olabilir. Sadece büyük maçları değil, bütün maçlarda taraftar Bursaspor'un yanında olmalı, sahada olmalı yani. Taraftar takımla saha dışında değil, saha içinde bütünleşmeli. Orada bir eğlence havasında takıma güç katmalı. Tribünden sahaya bir sinerji, sahadaki oyunla sahadan tribüne iyi bir sinerji mutluluk içerisinde ayrılmak gerekir. Eğer onu yapabilirseler çok daha iyi bir Bursaspor olur diye düşünüyorum.

BURSASPOR BÜYÜK DÜŞÜNMELİ
Marka değeri büyük, takımda büyük, şampiyonluk görmüş, sıkıntılar görmüş, şimdi artık küçük düşünemez bu şehir, büyük düşünmeli. Ve onun hamlelerini yapması lazım, ona göre bir yönetim, ona göre bir hoca, ona göre oyuncu kadrosu ona göre taraftar hep büyük düşünen, büyük yarışan bu yarış içerisinde her zaman olan heyecan getiren takım olmalı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN