4 aday 1 favori

Fenerbahçe İsmail Kartal ile yolların ayrılmasından sonra teknik direktörlük için Luciano Spalletti, Julen Lopetegui ve Patrick Vieira ile görüşse de en ciddi aday Marcelo Bielsa

4 aday 1 favori
Fenerbahçe'de görüşme yapılan dört teknik adamdan Marcelo Bielsa ismi kulislerde ön plana çıkmaya başladı. Sarı-lacivertliler Luciano Spalletti, Julen Lopetegui ve Patrick Vieira ile görüşse de Arjantinli Bielsa'nın teknik direktörlük için en ciddi isim olduğu ifade edildi. İşte teknik direktör borsasında son durum:

BİELSA FENERBAHÇE İLE ANLAŞTI

Marcelo Bıelsa: Marsilya'daki görevinden ayrıldı. Fransa'da çalışmaya devam edeceği konuşulsa da henüz kendisi bunu doğrulamadı. Fenerbahçe ile görüştü, anlaştı. Bir milli takımdan haber beklediği ve bu yüzden net yanıt vermediği söyleniyor. Ancak Fenerbahçe yönetiminin kararlı tavrının Bielsa'yı etkilediği de konuşuluyor.

SPALLETTİ'NİN HEDEFİ İTALYA
Lucıano Spallettı: Fenerbahçe'yi 'stepne' olarak görüyor. Asıl amacı İtalya'ya dönmek. Bunu kamuoyuna da duyurdu. Ancak henüz kendisine ülkesinden ciddi bir teklif gelmediği bildirildi. Spalletti'nin özellikle Benitez'in ayrılmasıyla boşalan Napoli teknik direktörlüğünü istediği gelen bilgiler arasında.

LOPETEGUİ ASKIYA ALINDI
Julen Lopeteguı: Porto'daki çıkışıyla adından söz ettiren bir isim. Fenerbahçe ile görüşmesinde 3 yıllık bir proje sundu. Ancak Fenerbahçe yönetiminin bu uzun vadeli proje konusuna sıcak bakmadığı belirtildi. Özellikle Başkan'ın 'Bizim bu kadar süremiz yok' dediği öğrenildi. Bu nedenle şimdilik görüşmeler askıya alındı.

VİEİRA'YA TEPKİ VAR
Patrıck Vıeıra: Başkan Aziz Yıldırım'ın çok istediği bir isimdi. Ancak özellikle kongre üyeleri ve camiadan gelen olumsuz tepkiler nedeniyle ismi arka sıralara düştü. Henüz hiçbir takımı çalıştırmamış olması, Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi tanımayan bir teknik adam oluşu, Vieira'nın olumsuz özellikleri olarak göze çarptı.

SEZONA FIRTINA GİBİ GİRMİŞTİ
'Deli' lakaplı Marcelo Bielsa meslektaşları tarafından bir taktik dehası olarak tanımlanıyor. Sezon başında Marsilya'da görevi devralan Arjantinli, sezona fırtına gibi bir giriş yapmış ancak ikinci yarıdaki düşüşle ligi 4.sırada tamamlamıştı.
BİZE ULAŞIN