Yedi, içti, gitti!

Özel uçakla Trabzon'a getirilen, ardından İstanbul'da ağırlanan Mbia'nın istekleri bitmedi. 1.5 milyon Euro'luk imza parasını almadan 'Bu iş olmaz' diyen Mbia en son, 'Paranın geciktiği her gün için 5 bin Euro isterim' deyince ipler koptu

Yedi, içti, gitti!
Trabzonspor, Mbia transferinden vazgeçti. Bunun sebebi ise Kamerunlu futbolcunun maddi konulardaki tuhaf istekleri oldu. Geçen hafta şehri gezmesi için özel uçakla Trabzon'a getirilen Mbia ardından perşembe gece yarısı yine özel uçakla Trabzon'a ayak basmıştı. Ancak ilk günden itibaren Mbia ile yapılan görüşmelerde sorun çıkmaya başladı. Zira Kamerunlu futbolcu, 1.5 milyon Euro'luk imza parasında diretiyor ve taksitle ödeyelim teklifini de kabul etmiyordu. Sağlık kontrolünden de geçen Kamerunlu'nun resmi imzayı atmaması üzerine devreye Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu girerek, kendisini İstanbul'a çağırmıştı.

YILLIK 2.6 MİLYON EURO ALACAKTI
Ancak İstanbul'da imza beklenirken şok bir açıklama geldi. Mbia'dan vazgeçtiklerini söyleyen Hacıosmanoğlu, 'Neden vazgeçtiklerini' ise şöyle açıkladı: "Mbia ile anlaşma yaptık. Ama resmiyete dökmedik. Elden kaçmasın diye tesislerde ön protokol yaptık. Fakat orada bir madde vardı. O maddeden vazgeçmedi. İmza parası filan sorun değildi. Yıllık 2.6 milyon Euro garanti paraya da 'Evet' demiştik. O maddeden onu vazgeçirebileceğimizi düşündük. O maddede 'Alacaklarında 15 günden fazla gecikme olursa serbest kalır. Ayrıca her geçen gün için 5000 euro faiz alır' ifadesi vardı.

BURNUNDAN KIL ALDIRMADI
Önceki gün görüşmeleri bırakıp gitmesin diye kabul etmiş gibi gözüktük. Ancak dün görüşmelerin başladığını borsaya bildirip resmi adımları başlatınca o maddede esneklik yapmasını ve bu süreyi 45 güne çıkarmasını istedik. Fakat burnundan kıl aldırmadı. Süleyman beyle İstanbul'a geldi. Ben İstanbul'dayım. Süleyman beye 'Onu gönder' dedim. O da İstanbul'da kendisiyle vedalaştı. Daha iyi oyuncular alacağız. Kimse hayal kırıklığı yaşamasın'.
BİZE ULAŞIN