Demba Ba'ya imza parası!

Siyah-beyazlılar, Shanghai Shenhua'dan 14 yerine 13 milyon Euro alacak. Çin ekibi de bu parayı Demba Ba'nın maaşına yansıtacak

Demba Ba'ya imza parası!
Beşiktaş, Senegalli yıldızın Çin'e gitmesi için 1 milyon Euro'dan vazgeçti
Çin temsilcisi Shanghai Shenhua'nın yanı sıra İngiliz ekibi West Bromwich Albion'un talip olduğu Demba Ba'nın transferinde artık sona yaklaşıldı. Senegalli golcüden gelecek para ile alınacak futbolculara mali kaynak yaratmayı hedefleyen Beşiktaş, Shanghai ile yaptığı anlaşmada indirime gitme kararı aldı.

SHANGHAİ: BA BİZE ÇOK YAKIN
Çinlilerle 14 milyon Euro'ya el sıkışan Kartal'ın, 1 milyon liralık indirim yaptığı, bu rakamın Demba Ba'nın alacağı maaşa ekleneceği belirtildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Shenhua, Ba'ya yaptığı 6 milyon Euro'luk teklifi 7 milyon Euro'ya yükseltti. Tecrübeli forvet, tercihini Çin'den yana kullanırsa 3 yıllık mukavele karşılığında 21 milyon Euro kazanacak. Bu arada Çin Kulübü yaptığı açıklamada, Demba Ba ile anlaşmaya çok yakın olduğunu ve kısa süre içinde imza atacaklarını duyurdu.

WEST BROM'DAN 10 MİLYON EURO
İngiliz kulübü, Çebi'nin ofisindeki görüşmede Ba için kapıyı 8.5 milyon Euro'dan açıp 10 milyon Euro'ya kadar çıktı. İkinci randevu bu akşam...
West Bromwich'in yetkili menajerleri dün 2. başkan Ahmet Nur Çebi'nin ofisine gelerek Demba Ba için 8.5 milyon Euro önerdi. Beşiktaş cephesi, Shenhua'nın 13 miyon Euro'luk teklifini öne sürünce İngiliz kulübü 10 milyon Euro'ya kadar çıktı. Ama bu teklif de kabul görmedi. Beşiktaşlı yöneticilerin, "Çinliler Ba'ya 7 milyon Euro ödeyecek. Oyuncuyu nasıl ikna edeceksiniz?" sorusu üzerine West Bromwich yetkilileri, "Yeter ki anlaşalım, Demba Ba'yı bize bırakın" cevabını verdi. Taraflar bugün yeniden bir araya gelecek.

İŞTE SABAH FARKI
Demba Ba için Shenhua ve West Brom'un giriştiği savaşı Sabah Gazetesi gündeme taşımıştı.


BİZE ULAŞIN