Bas-saldır kazan

"Savunmada agresif bir takım oluşturacağız. Toplu savunma olmazsa, olmazımız. Topu kaptırınca baskıyı sürdürüp, kapınca da hep birlikte hücuma çıkacağız"

Bas-saldır kazan
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, oyun felsefesini futbolcularına aktarıyor… Basan ve saldıran bir takım hedefi için çalışan Portekizli hoca, oluşturmaya çalıştığı takımı ve hedeflerini yaptığı sohbet toplantısında gazetecilerle de paylaştı. İşte Pereira'nın Fenerbahçe'si:

ÖN ELEMEYE HAZIR OLMAMIZ LAZIM
"Savunmada agresif bir takım oluşturacağız. Toplu savunma, bütün takımın aynı anda yüksek şiddetli presle savunma yapması bizim vazgeçilmezimiz. Topu kapıncaya kadar şiddetle baskımızı sürdüreceğiz. Topu kaptırdığımız zaman, hızlı reaksiyon göstereceğiz. Topun olduğu yere baskı yapacağız. Topu kaptığımız andan itibaren hızlı ve kalabalık olarak hücuma çıkacağız. Şampiyonlar Ligi ön elemesinde güçlü bir rakiple oynayacağımızı biliyoruz. Hazırlık maçlarımızda takımın durumu görme şansımız olacak. Takıma maç ritmi kazandırmak için mümkün olduğu kadar çok karşılaşma oynayacağız. 28 Temmuz'daki ön elemeye hazır olmamız gerekiyor."
BİZE ULAŞIN