Bruma'dan kurtuldu!..

Galatasaray bekleneni veremeyen Portekizli futbolcusunu, bir ara teknik adamlık için İstanbul'a getirdiği Moyes'in takımı Sociedad'a kiralıyor. Transferdeki ince detaysa satış opsiyonunda saklı!..

Bruma'dan kurtuldu!..
Jardel'in ardından 12 milyon Euro bonservisle sarı-kırmızılıların en pahalı ikinci transferi olan Bruma yolun sonuna geldi. Real Sociedad'a kiralanacak Portekizli'nin transferinde geçen sezon Galatasaray'ın kapısından dönen, Sociedad'ın hocası David Moyes önemli rol oynadı. Carlos Vela'yı Atletico Madrid'e satmaya hazırlanan Sociedad, Meksikalı yıldızın boşluğunu Bruma ile dolduracak. Ancak Galatasaray, Amrabat'taki hatasını tekrarlamak istemiyor. Bu yüzden Portekizli yıldızın satın alma opsiyonuna 8 milyon Euro yazılacak. Amrabat'ı, Hamzaoğlu istese de Malaga 3.5 milyon Euro opsiyonu kullanınca Faslı yıldız gitmek durumunda kalmıştı.

ŞAMPİYON SEZONU AÇIYOR
Çifte şampiyon Galatasaray, yeni sezonu bugün açıyor. Sabah sağlık testlerine tabi tutulacak futbolcular saat 18:00'de Hamza Hamzaoğlu gözetiminde ilk idmanını gerçekleştirecek. Haziran ayında Milli Takım'a giden yerli oyuncular ve kadrodaki yabancılar ise çalışmalara 10 Temmuz'da Avusturya'da katılacak. Copa America'da mücadele eden Muslera ise 20 Temmuz'a kadar izinli.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN