Mitroglou ikilemi

Beşiktaş 2. Başkanı Çebi, Yunanlı golcü için yönetim ve teknik heyette fikir ayrılıkları olduğunu açıkladı

Mitroglou ikilemi
Forvete, inişleri ve çıkışları olmayan en az Demba Ba kalitesinde bir isim almamız gerekiyor. Bu nedenle iş biraz uzayabilir.

Gökhan Töre'de 9 milyon, Jose Sosa'da 6 milyon Euro'yu gördük. Hala teklif geliyor. Satmadık, satmayı da düşünmüyoruz.

Ersan Gülüm dışında başka oyuncunun gitmesine izin vermeyeceğiz. O bizim evladımız, kalmak isterse devam eder.

Demba Ba ve Atınç Nukan'ın satışından 18 milyon Euro kazanan Beşiktaş'ta gözler transfere çevrildi. Ahmet Nur Çebi, bu konuda bilgi verirken geçen sezonun kısa bir muhasebesini de yaptı. Demba Ba'nın yerine forvet mevkiini dolduracak bir oyuncu aradıklarını belirten Çebi, "İnişleri, çıkışları olmayan, en az Ba kalitesinde transfer yapmamız gerekiyor. Bu yüzden santrfor işi biraz uzayabilir" dedi. Çebi şöyle devam etti:

FARKLI ALTERNATİFLERE BAKIYORUZ


"Mitroglou için yönetimde ve teknik kadroda fikir ayrılıkları var. Farklı alternatiflere de bakıyoruz. Oyuncularımıza gelen teklifleri artık geri çeviriyoruz. Gökhan'nda 9 milyonu Sosa'da 6 milyon Euro'yu gördük. Satmadık, satmayı da düşünmüyoruz. Gökhan Töre, Oğuzhan Özyakup ve Kerim Frei gibi oyuncularımızın Şenol Güneş'in elinde değerlerini ikiye, üçe katlamalarını bekliyoruz."

ÖZEN'İN HAKINI VERELİM


Artık Ersan dışında başka oyuncunun gitmesine izin vermeyeceğiz. Ersan'a da kendi özel bir durumu olduğu için önünü açmak amacıyla izin veriyoruz. Gitmez ise o bizim evladımız, devam eder. Demba Ba tercihimizde Önder Özen'in hakkını teslim etmemiz gerekir. O zaman ısrarcı olduğumuz için şimdi çok mutluyuz."

SOSA'DA ISRARCILAR


Çebi'nin"Satmadık, satmayı da düşünmüyoruz" sözlerine rağmen, taliplileri Beşiktaşlı oyunculardan vazgeçmiyor. Sosa'nın transferinde ısrarcı davranan Estudiantes kulübünün, hafta sonunda iki temsilcisini İstanbul'a göndererek yıldız futbolcu için teklifini yükseltmesi bekleniyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN