Gurbetçi Gomez!

60'larda İspanya'dan Almanya'ya göç etmiş bir ailenin oğlu olan Mario Gomez, bu ülkeye gelen en kariyerli, en heybetli ve stoper ezecek santrforlardan biri...

Gurbetçi Gomez!
Son yıllarda Demba Ba'ya kadar santrfor tercihleriyle yarışta G.Saray ve F.Bahçe'nin gerisinde kalan Beşiktaş, Ba'nın Les Ferdinand tadı ve 27 gol istatistiği bıraktığı sezonun ardından olması gerekeni yaptı. Luis Suarez, İbrahimovic, Agüero gibi golcüler süperstar ise Ba gibi Mario Gomez de bizim futbolumuz için o starların ardında birinci kalite golcüdür. 60'larda İspanya'dan Almanya'ya gelmiş gurbetçi bir ailenin oğlu olan Gomez bu ülkeye gelen en kariyerli ve en heybetli, stoper ezecek santrforlardan biri. Kafa toplarında farkını hissetirecek, duvar paslarında aklını konuşturacak, son vuruşunda klasını gösterecek. Şenol Güneş, Burak ve Fernandao'dan sonra bir başka gol kralını ülke futboluna armağan edebilir. Tek soru işareti ya da nacizane bir uyarım var. 4 yıl önce B. Münih formasıyla bir sezonda 52 maça çıkan Gomez, son iki sezonda sakatlıklar yüzünden Fiorentina'da 47 maça çıkabildi. Bilic'in Ba'nın acımasızca sırtına yüklediği bir sezonun ardından Gomez'de aynı hataya düşmemek gerekiyor. 14 yabancı değil, tek yabancı kuralı olsa Gomez'i alır mısınız? Kariyeri ve kalitesi bu soruya "Evet" cevabı verdirir.

Sadece Messi ve CR7'nin gerisinde

Kazanacağı 4 milyon Euro'luk senelik ücret ile beraber Beşiktaş tarihinin bir sezonda en fazla maaş alan ismi olan Mario Gomez, son 10 sezonda attığı goller ile de Avrupa'nın tepesinde yer alıyor. Alman futbolcu, bu süreçte 256 maçta 145 gol atarken her 120 dakikada bir gol bularak büyük liglerin en sık gol atan 3. ismi oldu. Listesinin ilk iki sırasında ise 87 dakika ile Messi, 92 dakika ile de Cristiano Ronaldo bulunuyor. Gomez'i 121 dakikada bir gol atan Higuain takip ediyor.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN