Herkesin canı yanmamış

Letonya maçı sonrası hakemle ilgili söylemlerim benim değil, bizim canımız yandığı içindi ama görüyorum ki herkesin canı yanmamış! Biz buraya bir turnuvaya katılmak için gelmedik. 7 senelik imzanın bir sebebi var. Umarım kazanırız ve oyuncularım kendileriyle gurur duyarlar!

Herkesin canı yanmamış
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesi Selçuk İnan'la birlikte basının karşısına çıktı. Terim, zorlu karşılaşma için pozitif mesajlar verirken, Letonya beraberliği sonrası yapılan eleştiriler için de sert ifadeler kullandı:

BİR TURNUVA İÇİN GELMEDİM
Hollanda maçlarda skor sıkıntısı yaşayabilir. Her şey tartışılabilir orada, ama bizim sorunlarımız farklı. Ben buraya bir turnuvaya katılmak için gelmedim. 2 maç kaybetmişsin, 3 maç kazanmışsın önemli değil. 7 senelik sözleşme imzalamamın sebebi de bu sorunlardı zaten!. Bizim önce bunları aşmamız gerekiyor.

O İNSANLARI TANIYORUZ
Letonya maçı sonrası hakemle ilgili söylemlerim benim değil, bizim canımız yandığı içindir. Yoksa ben hiçbir zaman hakemleri bahane etmem. Ülkenin canı yandığı için bu söylemlerde bulundum. Ama görüyorum ki herkesin canı yanmamış. Bu kişiler zaten bilinen insanlar, onları tanıyoruz.

BABACAN KALEDE OLACAK
Ozan'ın bir rahatsızlığı var. Serdar Aziz'in oynayıp oynamayacağı belli değil. Herkesin oynama arzusu üst seviyede. Arda'yı anlatmaya gerek yok. Özveriyle oynuyor. Bizim en önemli silahımız. Volkan Babacan da kalede olacak. Bizleri eleştirenlerin 11'leri hiçbir zaman sahada olmadı. Mukavelelerde 'Ben orada oynarım, oynamam' maddesi yoktur. Toplu halde hep beraber oynamamız gereken bir maç.

ALLAH'TAN BİR DİLEĞİM VAR
Samimi bir itirafta bulunmak istiyorum. Eğer Letonya maçı galibiyetle bitseydi bazı açıklamalar yapacaktım. Allah'tan bir dileğim var. Yarın (bugün) Allah söylemek istediklerimi söylemeyi nasip eder inşallah. Kaybedersek de aslanlar gibi kaybederiz. Kazanırsak aslan gibi kazanırız. Güzel eleştirilere teşekkür ediyorum. Biz pozitif bakalım... Sorularınızı iyi hazırlayın...

VOLKAN BENİM EVLADIM
Kritik bir maçtan 24 saat önce vereceğim cevabın ne Türk Milli Takımı'na ne de Volkan'a yararı olmaz, spekülasyonlara yol açar. Volkan benim evladım. Üç tane kalecimiz var. Onlara da haksızlık etmeyelim, onlara en büyük desteği de Volkan'ın vermesi gerekir, meslektaşlarıdır. Volkan'ı ilk defa milli takımda benim oynattığımı da herkes hatırlar. Birçok futbolcumuza sahip çıkmış insanım, arşive bakılırsa görülür, bence bunu burada bırakalım. O olmuş bu olmuşları konuşmanın kimseye faydası olmaz.
BİZE ULAŞIN