Benim metodum şampiyon yapar

"18 yıl spor eğitimi aldım. Fizyoloji, anatomi ve biyomekanik okudum. Yardımcılarım üniversitede bu konuda ders verdi. Benim antrenman metodum şampiyon yapar. Son 4 yılda 3 şampiyonluk ve birçok kupa kazandım"

Benim metodum şampiyon yapar
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira Molde maçı öncesi yine formdaydı. Neşesi ve esprileriyle toplantıya damgasını vuran Portekizli çalıştırıcı karşılaşma için şunları söyledi: "Tecrübemin öğrettiği bir nokta var. Fenerbahçe gibi çok fazla milli oyuncusu olan takımlar için yeni başlangıçlar hep zor olmuştur. Kasımpaşa maçında agrasif ve dinamik değildik. Molde karşısında daha güçlü olmak zorundayız. Ofansif dinamiğimizi daha ileri taşımalı ve eksiklerin olmadığını hissettirmeliyiz. Biz yarın (bugün) final oynayacağız. Porto'da Avrupa şampiyonluğu yaşadım. Orada olaya maç maç yaklaştık. Kazandıkça hedeflerinizi belirlersiniz. Benim ve oyuncuların rüyası kupalar kazanmak. Taraftarımızın desteğini bekliyoruz.

BİR SAKATLIK DAHA OLURSA SAHAYA ÇIKIP BEN DE OYNARIM!
Pereira sakatlıklar ve eleştirilen antrenman metodunu da şöyle savundu: "Kasığın benle bir derdi olmalı! Hayatımda 15 civarı sezon geçirdim. Benim antrenman metodum kupalar kazandıran bir metod. 18 yıl spor konusunda eğitim aldım. Fizyoloji, anatomi ve biyomekanik okudum. Üniversitede yıllarca eğitim aldım. Yardımcılarım üniversitelerde ders verdi. Kendimle ilgili konuşmayı sevmem ama 4 yılda 3 lig şampiyonluğu ve birçok kupa kazandım. Antrenmanlarım yoğun geçer ve buna alışık olmayan futbolcularımın kasık bölgesine yük binmiş olabilir. Bunun laktak testiyle ilgisi yok. Umarım son idmanda bir sakatlık daha olmaz. Ama olursa sahaya çıkıp oynarım Her gün antrenman yapıyorum. Eksiklerin yerine oynayacaklar, gerekeni yapacaklar

STADI BULAMADI!
Pereira İstanbul'a alışıyor... Geçen hafta sonu yoğun yağmurda suların içinde kalan Portekizli çalıştırıcı, dün de yolunu kaybetti. Pereira'nın Ülker Arena'daki basın toplantısı saat 15.00'te başlayacaktı. Ancak stada kendi kullandığı otomobille gelmeye çalışan Portekizli yolu bulamadı, toplantı 30 dakika gecikmeli başladı. Bu gecikme için basından özür dileyen Pereira, "İlk kez evimden stada tek başıma geliyorum. 20 dakika önce geldim ama bir türlü girişi bulamadım. Üç defa stadın etrafında dolandım" açıklamasını yaptı.

TRAFİKTE ÖLMEZSEN ZATEN ÖLMEZSİN!
Şener Özbayraklı Molde maçı için "Güçlü bir rakip ama ben kend i oyunuma bakıyorum" dedi. Gökhan Gönül'ün sakatlığının geçmesi hatırlatıldığında ise "Rekabetten F.Bahçe kazanacaktır. Kimin oynayacağı hocanın kararı. Ben kulübüm için faydalı olmaya çalışacağım" yorumunu yaptı. Pereira'dan çok şey öğrendiğini, ölmez yaşarsa bu tecrübeleri aktarmak istediğini anlatan Şener'e hocası şu sözlerle takıldı: "Bu trafikte hayatta kalıyorsan zaten ölmezsin!"

JOSEF DE SOUZA YOKSA 4-4-2 SİSTEMİ
F.bahçe'de Kasımpaşa maçının kahramanı Josef de Souza'nın kasık ağrıları nedeniyle riske edilmemesi ve Pereira'nın Brezilyalı'nın yokluğunda 4-4-2 sistemiyle sahaya çıkması bekleniyor. Kasımpaşa maçındaki stoper performansı beğenilen M.Topal'ın yine savunmanın göbeğinde yer alması yüksek ihtimal. Arka adalesinde zorlanma bulunan Nani'nin yerine Alper 11'de olacak. Ozan ve Meireles'in yerleri garanti. İleri ikili Fernandao ile Van Persie'nin.

ÜÇ RAKİP BİR F.BAHÇE DEĞİL
Fenerbahçe oyuncularının tecrübesi ve ekonomik değeriyle 3 rakibine fark atıyor. Sarı-lacivertli yıldızlar ortalama 30 Avrupa maçı tecrübesine sahipken, Celtic'in 15, Ajax'ın 13, Molde'nin ortalama 9 maç tecrübesi bulunuyor. 164.5 milyon Euro değeri olan Fenerbahçe, rakiplerinin toplamından daha pahalı bir takım. Ajax'ın 83 milyon, Celtic'in 43 milyon, Molde'nin ise değeri 16.5 milyon Euro. 3 takım toplamda 142.5 milyon Euro'luk değerle F.Bahçe'nin 22 milyon Euro gerisinde.

1
Soru 1 Cevap

ÖMER ÜRÜNDÜL

Fenerbahçe'nin Molde karşısında galip gelmesi için ne yapmalı. Rakip F.Bahçe'yi zorlar mı

Şen oynamalı

Norveç ekibi Molde, küçük bir Kuzey ülkesi futbolu oynuyor. Disiplinli, pres yapan, geride iyi yerleşen bir takım… Kapasiteleri sınırlı. Doğal olarak bu tip bir rakibe karşı Fenerbahçe kendi sahasında kendi oyununu oynayacak. Ama yine de futbolun temel ilkelerini göz ardı etmemek ve rakibi küçümsememek lazım. Ofansif uygulamada ileride kaptırılan toplardan sonra takım presi önem taşıyor. Aşırı erken risklerle rakibe genişlik bırakmamaya özen gösterilmelidir. Bana göre Pereira'nın bu maçta mutlaka Volkan Şen'e görev vermesi gere

BUGÜN NELER OLDU