Bile bile lades

Forvet alınmaması, Grosskreutz'un kadroya katılamaması, Melo'nun gidişine hazırlanılmaması takımın gardını düşürdü

Bile bile lades
Süper Lig'de 4 maçta bir galibiyet alabilen, Şampiyonlar Ligi'ne de evinde mağlubiyetle başlayan Galatasaray'da başkan Dursun Özbek geldiğinden bile yaşananlar "Bile bile lades" dedirtti. İşte geride kalan üç ayda yaşananlar:

SABRİ'YE YÜZDE 100 ZAM!


1 FFP için kemer sıktığını söyleyen yönetim, Sabri'nin ücretine yüzde yüz zam yaptı. Bu sezon 30 maç oynarsa 2 milyon 250 bin Euro alacak Sabri, 2 milyon alan Atletico kaptanı Gabi'den fazla kazanıyor.

FORVET ALINMADI


2 Burak'ı küstürmek istemeyen, taraftar tepkisi yüzünden Niasse'yi almayan teknik heyet ve yönetim bile bile lades dedi ve kadroya yabancı forvet takviyesi yapmadı. Yazın 45 gün boyunca İbrahimovic ismiyle taraftar oyalandı.

GROSSKREUTZ SKANDALI


3 Transferin bitimine 3 gün kala Hamzaoğlu'nun Grosskreutz'a "Senden vazgeçtik" mesajı iletildi. Melo son gün, "Gidiyorum" deyince forvet arayan yönetim apar topar Alman oyuncuyu uçağa bindirip İstanbul'a getirdi. Sağlık kontrolü, evrak işlemleri derken transfer yetişmedi.

SNEİJDER BEKLİYOR


4 Transferde taraftarını hayal kırıklığına uğratan yönetim, Sneijder'in sözleşmesini de hala uzatmadı. Aslan'ın 10 numarası gerek kampta gerekse maçlarda gergin tavırlarıyla dikkat çekti. Sneijder'in istediği ön libero De Jong alınamadı. Taraftarın Hollandalı yıldızla ilgili yaşanacak olası bir olumsuz gelişmeye tahammülü kalmadı.

MELO GİTTİ, ASLAN BİTTİ


5 Teknik heyet ve yönetim Melo sürecini iyi yönetemedi. Kampa 10 gün geç kalan Melo'ya yaptırım uygulanmadı ve zoraki olarak sözleşme uzatıldı. Ancak İnter FFP engelini ortadan kaldırınca Melo ile tekrar anlaştı ve Galatasaray yerine oyuncu almadan bu ayrılığa transferin son günü izin vermek zorunda kaldı.

BİZE ULAŞIN