Güneş'in Kartal'ı İskender Bey'e karşı

Siyah-beyazlı takım, Skenderbeu'yu (İskender Bey) evinde yenip Avrupa Ligi H Grubu'na galibiyetle başlamayı hedefliyor

Güneş'in Kartal'ı İskender Bey'e karşı
UEFA Avrupa Ligi H Grubu'ndaki ilk maçında bu akşam deplasmanda Arnavutluk'un Skenderbeu takımı ile karşılaşacak olan Beşiktaş, sahadan üç puanla ayrılmanın hesaplarını yapıyor. Kartal'da, Olcay ve Oğuzhan'ın yokluğunda Necip ile Quaresma'nın oynaması bekleniyor. Skenderbeu Kulübü adını Arnavutlar'ın ulusal kahramanı İskender Bey'den alıyor. Gruptaki diğer maçta ise Sporting Lizbon, sahasında Rus ekibi Dinamo Moskova'yı 22.05'te ağırlayacak.

*
1 SORU 1 CEVAP

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'ne "Kapalı kutu olan" Skenderbeu'ya konuk olarak başlıyor. Bu karşılaşmada sürpriz yaşanır mı? Karşılaşma ile ilgili tahmininiz nedir?

Arnavutluk temsilcisi Skenderbeu, bizler açısından bilinmez bir takım. "Bu maçtan bir sürpriz çıkar mı?" diye sorarsanız, böyle olacağını düşünmüyorum. Bilinmezliklerin her zaman için olumsuzlukları ve sürprizleri vardır. Bunu daha önce çok gördük ve bu büyük bir gerçek ama Beşiktaş'ın bu tip sürprizleri Arnavutluk'ta yaşayacağını düşünmüyorum. Sonuçta lige iyi başlayan ve hücum üretkenliğini önde tutan, iyi top yapan bir Beşiktaş izliyoruz. Bu Beşiktaş'ın da Skenderbeu'ya karşı futbol adına bir farklılık koyacağını tahmin ediyorum. Tabii ki, bu maç bir lig maçı gibi geçmez, daha dengeli bir deplasman olacağını düşünüyorum. Ama Beşiktaş'ın da favori olduğu bir gerçek.
METİN TEKİN

BİZE ULAŞIN