Kurtalanspor'a ceza yolda

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, son dakikalarında çıkan olaylar nedeniyle hakem tarafından tatil edilen Kurtalanspor-Karşıyaka maçının hakem, gözlemci ve temsilci raporları doğrultusunda Kurtalanspor'u Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti.

Kurtalanspor'a ceza yolda
TFF'den yapılan açıklamada ev sahibi takımın "Çirkin ve kötü tezahürat" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53'üncü, "Saha olayları" yüzünden 52'nci, "İdeolojik propaganda" sebebiyle de 42/4'üncü maddesi gereğince PFDK'ya sevkedildiğini duyurdu.

TFF Yönetim Kurulu'nun ilk toplantısında, Kurtalanspor 3-1 yenik durumdayken tatil edilen müsabakayı Karşıyaka lehine 3-0 hükmen tescil etmesi, Güneydoğu temsilcisine saha olayları nedeniyle 2-4 maç arasında seyircisiz oynama veya saha kapatma cezası vermesi, çirkin ve kötü tezahürat ile ideolojik propanganda yüzünden de ihtar ve para cezası kesmesi bekleniyor. Bu arada Kurtalansporlu yönetici Hasan Demirhan'ın da sportmenliğe aykırı hareket ve hakaret nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevkedildiği bildirildi.
BİZE ULAŞIN