Tempo ve baskı

Süper Lig'de sezonun ilk derbisi için Ümraniye ve Samandıra'da hummalı bir çalışma var… Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin galibiyet için silahları ortak;

Tempo ve baskı
Beşiktaş "Favori" olarak gösterilmekten memnun ancak "Maç oynanmadan kazanılmaz" düşüncesi ile temkinli. Güneş'in mesajı, "Kalitenize güvenin"

F.Bahçe rakibinin ligde "En iyi hücum yapan takım" olduğunun farkında. Pereira, hafta boyunca idmanda "Reaksiyon" çığlığı attı

FATİH DOĞAN

Beşiktaş'ın tecrübeli hocası Şenol Güneş takımını hafta sonu ağırlayacağı Fenerbahçe derbisinden zaferle çıkarmak için Nevzat Demir Tesisleri'nde yoğun mesai harcadı... "Zafere giden yollar akılla ve duyguyla ama sabırla döşenir" diyen Güneş dört koldan çalışmalarını yürütüyor.

12 maddede Ümraniye'de yaşananlar

1
Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri'nde "Favori Beşiktaş" yakıştırmasına itiraz eden yok. Ancak teknik kadrodan, çaycıya kadar, "Maç oynanmadan kazanılmaz" düşüncesi hakim.

2 Şenol Güneş arife günü, Kurban Bayramı mesajı verirken iki noktanın altını çizdi; önce dostluk kazansın, herkesin keyifle izleyeceği kaliteli bir karşılaşma olsun… Bu iki nokta bakış açısından ipuçları veriyor.

3 G.Birliği beraberliğine rağmen ortaya konan reaksiyon ve hırs, Şenol Güneş'i memnun etti. Ancak birkaç gündür, "Kendinize güvenin ama kontrolü kaybetmeyin. Hırslı ama sinirlerinize hakim olun" uyarısı yapıyor.

4 Şenol Güneş, derbi öncesi hiç olmadığı kadar sakin ve rahat duruyor. Oyuncularına bu şekilde özgüven aşılarken, "Kendi kalitenize ve oyununuza güvenin" mesajını veriyor.

5 Güneş, Fenerbahçe derbisine Quaresma ile başlamayacak. Çünkü sol içte görev verdiği Portekizli'nin performansından memnun kalmadı. Quaresma'yı ikinci yarı hamle oyuncusu olarak düşünüyor.

6 Olcay Şahan, hırsı ve Fenerbahçe derbilerindeki başarılı performansı nedeniyle 11'de sahaya sürülecek. Şenol Güneş'in idmanlarda Olcay'dan bu maçta çok şey beklediğini söylediği biliniyor.

BİZE ULAŞIN