Acil alıcı bulun

Trabzonspor yönetimi, yüksek maliyetli oyuncular Oscar Cardozo, Dame N’doye ve Mustapha Yatabare’yi satarak yeni sezonun transfer bütçesini oluşturmak istiyor

Acil alıcı bulun
Trabzonspor'da yabancı oyuncuların yüksek bonservislerle satılması konusunda menajerlere yetki verildi. Yeni sezonda köklü bir değişim yapmak isteyen ancak UEFA'dan gelen bütçe kısıtlaması nedeniyle öncelikle eldeki oyunculardan kurtulmak zorunda olan Karadeniz ekibi, maliyeti yüksek olan oyuncuları göndermek için düğmeye bastı. Yönetim kurulu, gelecek sezon kadroda düşünülmeyen oyuncuların satışı için başkan Muharrem Usta'ya tam yetki verdi.

60 MİLYON LİRAYI AŞMAYACAK
Muharrem Usta, özellikle Çin pazarından talipleri olan Oscar Cardozo, Dame N'doye, Mustapha Yatabare gibi isimlerin yüksek bonservislerle satılması için menajerlere talimatını verirken, "Oyuncularımızı en iyi fiyatlara göndermeye çalışıyoruz. Uymamız gereken bir kota var ve bu yüzden maliyeti düşürmek zorundayız" ifadelerini kullandı. Trabzonspor Kulübü, 60 milyon liralık bütçeyi aşmamak kaydıyla gönderilecek isimler sonrası dış transfere yönelecek.

YATABARE
BONSERVİS BEDELİ: 2.5 milyon Euro
MAÇ: 25, GOL: 5

N'DOYE
BONSERVİS: 3.15 milyon Euro
MAÇ: 14, GOL: 1

CARDOZO
BONSERVİS: 5 milyon Euro
MAÇ: 66, GOL: 28
BİZE ULAŞIN