Kamil Glik transferinde Beşiktaş'a dev engel

Beşiktaş'ın transfer gündeminde yer alan Kamil Glik için Almanlar devreye girdi.

Kamil Glik transferinde Beşiktaş'a dev engel

Spor Toto Süper Lig'in son şampiyonu Beşiktaş'ın transfer gündemi yoğun bir şekilde devam ediyor. Beşiktaş'ın transferdeki önceliği olan stoper mevkisi için düşündüğü isimlerden Kamil Glik'te beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Beşiktaş'ın geçen sezon en çok sorun yaşadığı bölge olan defansın göbeğine transfer etmeyi düşündüğü Polonyalı Kamil Glik'e iki Alman devi talip oldu. Siyah-beyazlı takımın 5 milyon Euro teklif ettiği ancak takımı Torino'dan olumlu yanıt alamadığı Glik için devreye giren ekiplerin; Borussia Dortmund ve Wolfsburg olduğu belirtildi.

Dortmund'un Torino'ya yaptığı teklif ise Beşiktaş'ınkinin çok üzerinde: 9 milyon Euro. Ancak İtalyanlar 12 milyon Euro'dan aşağı inmeme peşinde. Öte yandan Hummels'in Bayern Münih'e gitmesi ile doğan boşluğu doldurmak için Barcelona'dan Marc Bartra'yı renklerine bağlayan Dortmund'un Glik'ten vazgeçme ihtimali de mevcut. Bu durumda öne çıkan takım; Wolfsburg.

Beşiktaş, Dortmund, Wolfsburg dışında Glik'le Leicester City de ilgileniyor. Oyuncunun EURO 2016 sonrasında yeni takımına imza atması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN