Rapor sonunu hazırladı

Galatasaray’ın daha da karanlık günler geçireceğini hazırladığı finansal raporda iddia eden Gözde Turan’a “Kovuldun” denildi

Rapor sonunu hazırladı
Ünal Aysal döneminde 216 bin TL tazminat ödenerek işten çıkartılan Finans Direktörü Sedef Hacısalihoğlu, Ali Dürüst'le birlikte geçen sene kulübe bu tazminatın büyük bölümünü iade ederek dönmüştü. Kulübün mali açıdan en kötü yönetildiği dönemde görev almış Sedef Hacısalihoğlu'nun icraatları Dursun Özbek ile yönetime giren Fatih İşbecer'i memnun etmedi. "Sedef'i göndereceğim" diyen başkan Özbek, Gözde Turan'ı, Hacısalihoğlu'na verildiği gibi 18 bin TL maaşla işe aldı. Gözde Turan'ın resmi ataması önce yılbaşına, sonra Mali Kongre sonrasına bırakıldı. Kulüp içindeki yolsuzluğu araştırma sürecinde İşbecer'e en büyük desteği veren Turan bir ay önce kapsamlı bir finansal rapor hazırladı. Kulübün mali açıdan daha da karanlık günler geçireceğini ortaya seren bu tablo 15 gün önce yönetime sunuldu. Gözde Turan bu sunumun ardından görevden alındı.

Galatasaray'daki koltuk kavgasına SABAH dünkü haberiyle ışık tutmuştu.

100 BİN TL MAAŞ
SABAH Spor'un önceki gün "İki kadın bir koltuk" manşetiyle okuyucularına duyurduğu haber sarı-kırmızılı camiada bomba etkisi yarattı. Finans direktörlüğü koltuğu için savaş veren iki üst düzey kadın yöneticiden Gözde Turan'ın işine Başkan Dursun Özbek son vermişti. Sarı-kırmızılı kulüpte ayrıca idari direktör Levent Akın, İnsan Kaynakları Müdürü Arzu Uğur ve 14 yıldır Kurumsal İletişim Direktörü olan Sara Koral Aykar ile yollar ayrılmış ve 100 bin TL maaş tasarrufu yapılmıştı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN