5’e kadar analiz!

5’e kadar analiz!

Fatih Terim, Hırvat yenilgisini sabah 05.00’e kadar izleyip hatalarımızı tespit etti

Hırvatistan yenilgisi sonrasında düzenlediği basın toplantısında gerekli derslerin çıkarılacağını söyleyen Fatih Terim, tüm geceyi ekibiyle mağlubiyetin şifrelerini çözerek geçirdi. Sabah saat 5'e dek maç tekrarı üzerinden analiz yapan ve yapılan yanlışları tespit eden Terim, İspanya maçında bu hataların tekrarlanmaması için bazı değişikliklere gidecek. Öte yandan yenilgi moralleri bozsa da takımın hesaplarında büyük ölçüde değişiklik yok. Turnuva başında yapılan planlamada hedef en az 4 puan almaktı, şimdi bu puanlar 2 maçta alınmak zorunda... Milliler hazırlıklarını bu doğrultuda yapıyor. İspanya-Çek Cumhuriyeti maçını izleyen Fatih Terim raporunu hazırlarken, öncelikle İniesta ve Fagregas'a özel önlem alınmasına karar verdi. Ağır olan İspanya savunması ise önde baskı ile yıpratılacak.

GÖNÜL&TOPAL YARIDA BIRAKTI
Milli Takım, İspanya karşılaşmasının hazırlıklarını sürdürdü. Antrenman, ısınma hareketleri ile başladı, dar alanda pasa dayalı taktik oyunla sürdü ve çift kale maçla bitti. Midesi bulanan Gökhan Gönül ile arka adalesinde çekme hisseden Mehmet Topal'ın idmanı yarıda bırakması yüzlerin asılmasına sebep oldu. İki oyuncunun tedbir amaçlı kenara geldiği, durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

ŞEN&MOR'U HAZIRLIYOR
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, antrenman öncesi Emre Mor ve Volkan Şen ile bir toplantı yaptı. Tecrübeli teknik adam, isteklerini bir bir aktardığı iki öğrencisini İspanya karşısında sahaya sürmeyi planlıyor.

İspanya maçına Sırp hakem
Türkiye ile İspanya arasında Cuma günü oynanacak karşılaşması Sırbistan Futbol Federasyonu'ndan Milorad Mazic yönetecek. 43 yaşında olan Mazic, 2010-11 sezonundan bu yana UEFA ve FIFA organizasyonlarında maç yönetiyor.

3 PUAN ÇIKMAMIZA YÜZDE 90 YETER!
Milli Takım teknik heyeti, gazetecilerle yaptığı sohbette gruptan çıkma hesaplarını ve planlarını paylaştı. Öncelikle 4 puanı hedefleyen heyet, bu barajın gruptan çıkmak için yüzde 95 yeteceğini düşünüyor. Averajın kötü olmaması halinde 3 puanın dahi yüzde 90 gruptan çıkmaya yeteceğini düşünen Ay yıldızlı takımın kurmayları, bu yolda esas hedefin Çek Cumhuriyeti olacağını vurguladı. İspanya maçından alınacak 1 puan dahi millilerin elini çok rahatlatacak.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN