Çizme başımıza geçti

Çek Cumhuriyeti galibiyeti ile umut tazeleyen Milli Takım, Belçika’nın İsveç’e attığı gol ile ayağa fırladı ancak sadece 1 dakika sonra İrlanda Cumhuriyeti’nin İtalya ağlarını havalandırması üzerine cenaze havası yaşandı

Çizme başımıza geçti
İrlanda Cumhuriyeti'nin son bölümde gelen golü Milli Takım kampında şok etkisi yarattı

D Grubu'nda oynadığımız üçüncü karşılaşmada Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 mağlup ederek "Biz bitti demeden bitmez" sloganını tekrar hatırlattık... Ancak Conte'nin 'Yedek Çizme'si Türkiye'nin matematiksel ümitlerini tamamen bitirdi, bilet İrlanda'nın oldu. En iyi üçüncüler arasına girebilmek için gözünü dün geceki maçlara ve matematiksel hesaplara diken Milliler, kampta büyük bir heyecanla İtalya-İrlanda ve İsveç-Belçika mücadelerini takip etti. Belçika, 84'te Nainggolan'ın golüyle öne geçince ayağa fırlayan ay-yıldızlı teknik heyet ve oyuncular, sadece 1 dakika sonra İtalya'nın gol yemesi üzerine ise çöktü kaldı.

Son 16 yolcuları
Grup birincisi olarak Fransa, Galler, Almanya, Hırvatistan, İtalya ve Macaristan, grup ikincisi olarak İsviçre, İngiltere, Polonya, İspanya, Belçika ve İzlanda, en iyi 4 üçüncü takım olarak Slovakya, Kuzey İrlanda, İrlanda ve Portekiz, son 16 bileti alan ülkeler oldu.

BİZE ULAŞIN