Galatasaray 1 milyon Euro için Morata'yı kaçırmış

Galatasaray "1 milyon Euro" için Morata'yı kaçırmış

Juventus'un 2 yıl önce 20 milyon Euro'ya transfer ettiği Morata'nın, 2011'de Galatasaray tarafından izlenip beğenildiği, ancak Real Madrid 1 milyon Euro talep edince transferinden vazgeçildiği öğrenildi.

  • Futbol
  • Perşembe 23.06.2016 11:56

Alvaro Morata, Galatasaray'ın kapısından dönmüş! 2 yıl önce Juventus tarafından 20 milyon Euro'ya transfer edilen 23 yaşındaki golcü, EURO 2016'da İspanya formasıyla görev yapıyor.

Türk Milli Takımı'na da golünü atan Morata'nın, 2011 yılında Galatasaray'ın gündemine geldiği öğrenildi. Ünal Aysal ve Fatih Terim döneminde scout ekibi tarafından Real Madrid B takımında izlenen Morata'nın çok beğenildiği ve Terim'in onayına sunulduğu ifade edildi. Fatih hocanın da, "Alalım" demesiyle harekete geçen yönetimin, Madrid'le temas kurarken, 1 milyon Euro'luk bir taleple karşılaştığı bildirildi. Galatasaray cephesinin işte bu yüzden bu transferden vazgeçtiği kaydedildi. 30 milyon Euro değerinde.

GÜNÜN TRANSFER HABERLERİ (23 HAZİRAN 2016)

Galatasaray böylece çok önemli bir yıldız adayını elinden kaçırmış oldu. Alvaro Morata şu sıralarda hemJuventus'un hem de İspanya Milli Takımı'nın birinci santrforu olarak görev yapıyor. 30 milyon Euro civarında bir piyasa değeri olan genç forvetin, İtalyan kulübüyle 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. (Fanatik)

"CONTE TÜRKLERDEN O MAÇIN ÖCÜNÜ ALDI"

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN