Beşiktaş için biçilmiş kaftan!

Paraguay’da çıplak ayakla futbol oynadığı günleri hiçbir zaman unutmayan 23 yaşındaki stoper; politika merakı, sert müzik zevki ve Avrupa hayaliyle siyah-beyazlı taraftarların gözdesi olacak

Beşiktaş için biçilmiş kaftan!
Avrupa'nın talan ettiği Güney Amerika'nın köklerine en yakın halklar olarak Peru ve Paraguaylılar gösterilir. Paraguay'da çıplak ayakla futbol oynarken, Avrupa'yı hayal eden Paraguay taşrasının çocuğu, bu hedefine Beşiktaş'la uzanmak üzere... Babası inşaatçı, annesi ise bir memur olan Gustavo'nun hayat zevkleri de San Juan Bautista bölgesinin sert iklimine benziyor. Kışları 0 dereceye inen, yazları ise 39 derece sıcaklıkla yakan bir yerde büyüyen Gustavo, sert futboluyla kısa sürede nam salmış. Henüz 14 yaşındayken Paraguay U-17 Milli Takımı'na, 15 yaşında ise U-20 Milli Takımı'na davet alan genç yetenek, saha içindeki sert oyununu saha dışına da yansıtan bir karaktere sahip... Boş zamanında bol bol politik kitaplar okuyan Gustavo, Amerika'nın sosyolojik sorunlarıyla ilgili şarkılarıyla ünlü Calle 13 ile Arjantinli rock grubu Callejeros'a hayranlığını gizlemiyor.

?KORNERLERDE GOLÜ KOKLAR
Tipik bir Güney Amerikalı stoper gibi agresif bir oyun stiline sahip olan Gustavo Gomez'in en önemli özelliklerinden birisi de kornerlerde sıkça gol araması ve zaman zaman takımına skor katkısı sağlaması. Hırslı bir oyuncu olan Gustavo, Arjantin'in sert kültürüne uyum sağlamakta güçlük çekmese de henüz Avrupa tecrübesine sahip olmaması, Şampiyonlar Ligi için bir handikap gibi gözüküyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN