Brexit II

Brexit II

İzlanda, Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı alan İngilizler’e, “EURO 2016’da da yeriniz yok” dedi. Rooney ile öne geçen İngiltere’ye Ragnar Sigurdsson ve Sigthorsson şok yaşattı

  • Futbol
  • Salı 28.06.2016
Tarihinde ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonası'nda boy gösteren İzlanda'nın peri masalı sürüyor. Son 16 turunda İngiltere ile kozlarını paylaşan Lars Lagerback'ın öğrencileri, 4'te Rooney'nin penaltı golü ile geriye düştü. Soğuk ülkenin sıcak kanlı adamları, iki dakika sonra taç atışından oluşan karambolde Sigurdsson ile yanıt verdi: 1-1. 18'inci dakikada Sigthorsson, ceza sahası üzerinden plase bir vuruşla İzlanda'yı çeyrek finalde Fransa'nın rakibi yaptı: 2-1.

BİR GÖRÜŞ

Uğur Karakullukçu

Büyük yürekliler

Cristiano Ronaldo, Portekiz ile İzlanda 1-1 berabere kaldıktan sonra, "Turnuvayı kazanmış gibi sevindiler, küçük mantaliteye sahipler" demişti. Hırvatlara karşı 120 dakika savunma yapıp bir isabetli şutla mucize bir tur yakalayan Ronaldo'nun takımıyla Buz ülkesini kantara koyarsak mantalite olarak da yürek olarak da ağır basacak olan belli. İngiltere karşısında maçın hemen başında, hem de moral bozucu bir penaltıyla geriye düşmesine karşın İzlanda taş gibi bir takım olduğunu gösterdi. Goller i buldular, harika bir alan savunması yaptılar ve bir an bile mücadeleden taviz vermediler . İngilizler ise statik oyunculara uzun süre mahkum şekilde baskı kovalamanın bedelini ödedi. Hodgson'ın çok geciken Rashford hamlesinin bedeli ağır oldu. İzlanda savunmanın yanı sıra rakip kalede Sigurdsson'la röveşataya kalkıp gol bile aradı. Küçük buz ülkesinin büyük yürekli adamlarına selam olsun.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN