Dersimiz Aboubakar

Henüz gol atamayan Vincent Aboubakar’ın sorununun adaptasyon olduğunu düşünen Beşiktaş Teknik Direktörü, oyuncusuna özel çalıştırmalar yaptıracak

Dersimiz Aboubakar
Milli arada takımdaki sorunları gidermek için kolları sıvayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, önceliği Vincent Aboubakar'a verdi. Henüz gol sevinci yaşayamayan ve eleştirilerin hedefi olan Kamerunlu santrforun, en büyük probleminin adaptasyon olduğunu düşünen tecrübeli çalıştırıcı, oyuncusuna özel çalıştırmalar yaptıracak. Aboubakar'a, koşu yolları, vuruş noktaları ve gol çalışmaları yaptıracak olan Şenol Güneş, takım arkadaşlarıyla saha içi uyumunu artırmak için özel çaba harcayacak.

BAŞKAN ORMAN'A GÜVENCE VERDİ
"Çalışırsak çözülemeyecek hiçbir sorun yok" diyen Şenol Güneş'in, Aboubakar'ın verimini artırmaya kararlı olduğu ve başkan Fikret Orman ile yaptığı görüşmede de "Birkaç hafta içinde herkes onun gerçek performansını görecek. Bana güvenin" dediği öğrenildi. Başkan Orman geçtiğimiz gün 24 yaşındaki futbolcu hakkında, "Biz onu sözleşmesini uzatmak üzere kiraladık. Yeni bir ülkeye geldi ve duygusal bir arkadaş. Takımda Fransızca konuşan tek futbolcu ve bu yüzden uyum sorunu yaşıyor. Bu süreci aşmasına yardımcı olacağız. Önemli işler yapacağına inanıyoruz" demişti.

0 GOL
5 ŞUT
1 İSABETLİ ŞUT
0 İkili Müc. Top Çalma
7 İkili Müc. Top kaybetme
109 dk SÜRE

Bir Görüş: SİNAN VARDAR

Şenol Güneş doğru olanı yapıyor

Türk futbolundaki en büyük yaralardan biri de transferlerde geç kalınması. Aboubakar transferinde de böyle oldu. Futbolcu, Beşiktaş takımı ile birlikte hazırlık kampına katılmadı. Ben de eski bir futbolcu olarak bunun uyum sürecinde çok ciddi sıkıntı yaşanmasına neden olduğunu biliyorum. Şenol Hoca, milli arada futbolcusunu özel bir çalışma programına sokuyorsa çok doğru bir hamle yapıyor. Kendisini bu nedenle kutluyorum. Aboubakar'ın kaliteli bir futbolcu olduğu aşikar. Beşiktaş'a da gelecek maçlarda katkı sağlayacağına inanıyorum. Ancak Wolfsburg'a giden Mario Gomez'in yerini dolduracağını düşünenlerle aynı fikirde değilim. Beşiktaş özellikle yan toplarda büyük bir sıkıntı yaşıyor. Eğer Beşiktaş'ın elinde pivot bir santrfor olsaydı, şu ana kadar yakalanan başarı ikiye katlanırdı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN