SABAH Spor yazarları İzlanda maçı öncesi galibiyet şifrelerini verdi:

SABAH Spor yazarları İzlanda maçı öncesi galibiyet şifrelerini verdi:
ÖMER ÜRÜNDÜL

Korner ve uzun taç atışlarına dikkat
Ukrayna ile evimizde berabere kalıp İzlanda da uzatma bölümünde attığı iki golle Finlandiya'yı yenince öncelikle Hırvatistan deplasmanındaki avantajlı başlangıcımızı kaybettik. Bu nedenle İzlanda mutlaka puan almamız gereken bir maç. Rakibimiz fizik açıdan çok güçlü. Ama onlarda da Avrupa Şampiyonası sonrası tam hazır olmadıklarından biraz düşüş var. Bunu değerlendirmeliyiz. Beni en çok düşündüren konu ise kalemize gelecek olan uzun taç ve korner atışları. Çünkü futbolumuzun en büyük rahatsızlıklarından biri bu.

AHMET ÇAKAR

Maçı kazanırsak her şey düzelir...
İzlanda karşısında kazanırsak her şey yoluna girer ama kaybedersek birçok şey de biter. Çok kritik bir mücadeleye çıkıyoruz. İzlanda asla bizden iyi bir takım değil. En kaliteli oyuncusu bizdeki ortalama oyuncu kalitesinde. Ama müthiş disiplinli oynuyorlar. Fizik güçleri iyi ve basit gol yemiyorlar. Dikkatli olmalıyız.

LEVENT TÜZEMEN

Fatih Terim tek forvete dönmeli
Ukrayna maçının ikinci yarısında güçlü bir orta saha ile oynamamız rakibe pozisyon vermemizi engelledi. İzlanda güçlü oyunculardan kurulu bir takım. Özellikle duran toplarda çok etkililer. Milli Takım orta sahayı güçlü tutup kontrollü oynamalı. Terim tek forvete dönmeli. Kanatlarda Volkan ve Emre'yi kullanmalı. Çünkü biz Ukrayna'yı kanatlardan bindirince etkisiz hale getirdik. Ayrıca Hakan Çalhanoğlu topu fazla kullanmamalı, oyunu yönetmeye talip olmalı. Volkan Şen ve Emre'ye daha yakın oynayarak etkili pas bağlantısı kurmalı. Çünkü Hakan, Ukrayna maçında çok dağınıktı. Kaleci Volkan degaj yapmayı bırakmalı. Topu ya eliyle oyuna sokmalı ya da ayağıyla en yakındaki arkadaşına vermeli. Çünkü degaj yaptıkça o toplar rakip defanstan geriye çabuk dönüyor ve kalemizde pozisyon oluyor.

GÜRCAN BİLGİÇ

Birinin sahneye çıkması lazım!
Takım olarak belli bir kalitenin üstünde olsak da birlikte oynama alışkanlığımız, taktik disiplinimiz eksik. Önceden bunları tecrübeli oyuncularla giderebiliyorduk. Bu kez takım lideri olmadan oynuyoruz. İzlanda'nın çok yol kat ettiğini ve müthiş bir özgüvene sahip olduğunu da hesaba katmalıyız. Bir planı olmayan, oyuncu performansına endeksli bir takım olarak bu maçtan puan almak için birilerinin parlamasını beklemekten başka çaremiz yok. İzlanda karşısında çok umutlu değilim.

SİNAN VARDAR

Polemikleri bir kenara bırakalım
Ukrayna maçının ikinci devresinde çok pozitif bir futbol ortaya koyan Milli Takımımızın bu maçta alacağı 3 puan çok önemli. Çünkü sonraki 3 maçımız daha bir kolay gibi görünüyor. Bu maçı da kazanırsak grubumuzda çok iddialı bir konuma geliriz. Grubun favorisi Hırvatistan ile de kendi sahamızda oynayacağımız maç, bence grup liderini de belli edecek. Bu nedenle de polemikleri bir tarafa bırakmalıyız. Fatih hocanın bu maçta çift forvet değil, tek forveti tercih edeceğini düşünüyorum. Hatta orta sahayı 6 kişi ile oynamasında büyük fayda var. İzlanda 300 bin nüfuslu bir ülke olmasına rağmen son yıllarda alt yapıya önem vererek genç ve çok mücadele eden bir kadro yarattı. Maç zor olacak. Ben Milli Takım'ın bu karşılaşmadan 3 puan alacağına inanıyorum.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN