Borcumuz 1.5 milyar TL

Özbek, “Borç ve faiz sarmalındaki en son borç 1.5 milyar TL. Yani 500 milyon dolar var. Bunun 250 milyon doları finans kurumlarına” dedi

Borcumuz 1.5 milyar TL
22 Ekim'deki olağanüstü genel kurulda Riva ve Florya için yetki isteyecek olan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, dünkü Divan Kurulu toplantısında üyelere bilgi verdi. Sponsor gelirlerinin 2020'ye, naklen yayın gelirlerinin de 2019'a kadar temlik edildiğini belirten Dursun Özbek, "Borç ve faiz sarmalındaki en son borç 1.5 milyar TL. Yani 500 milyon dolar... Bunun 250 milyon doları finansal kurumlara. Bu böyle gitmez. Her sene 38 milyon Euro civarında ödenen borç ve faiz sarmalı, kurumu kökünden sarsar" bilgilerini verdi. Özbek, Riva ve Florya projelerinin aynı paketin içinde yer aldığını ve ayrı ayrı düşünülmelerinin söz konusu olmadığını da ifade etti.

BAŞKANLARI ALKIŞLATTI
Özbek konuşması sırasında Riva'dan söz ederken Selahattin Beyazıt'ı, Mecidiyeköy'de yapılan otelin arazisinden bahsederken de Alp Yalman'ı alkışlattı. Bu arada eski yöneticiler, Riva'yı Galatasaray'a kazandıran Selahattin Beyazıt'ın isminin yeni tesislere verilmesi önerisinde bulundu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN