Allah korudu

Sarı-lacivertlileri taşıyan uçak, oluşan hasar nedeniyle Budapeşte’ye zorunlu iniş yaptı. İstanbul’dan yeni bir uçak beklendi. F.Bahçe’nin 4 saatlik yolculuğu, 10.5 saat sürdü

Allah korudu
İŞTE ACİL İNİŞ YAPTIRAN O ÇATLAK
Fenerbahçe'nin yaptığı açıklamada, uçağın camına kuş çarptığı ve camın bu yüzden zarar gördüğü ifade edildi. Ancak, yaklaşık 4 saatlik İstanbul-Manchester uçuşunun 2. saatinde meydana gelen olayın "kuş çarpması" nedeniyle gerçekleşmesinin fiziksel olarak imkansız olduğu iddiaları da ortaya atıldı. 35 bin feet (yaklaşık 10 bin metre) yükseklikte dışarının yaklaşık -50 santigrad derece olması sebebiyle o irtifada kuş da dahil olmak üzere hiçbir canlının yaşamasının mümkün olmadığı belirtildi. Konuyla ilgili olarak görüş bildiren deneyimli pilotlar ise camda bulunabilecek bir çatlağın, basınçla büyümüş olabileceğini dile getirdiler.

NE OLDUĞUNU ANLAMADILAR
Uçak Budapeşte'ye acil iniş yaptığında kafilenin sorunu anlamadığı ve bu yüzden bir panik ortamı oluşmadığı belirtildi. Bir hostes, pilotlardan aldığı bilgiyi takım ile birlikte uçan Başkan Aziz Yıldırım'la paylaştı. Yıldırım'ın hostesi sakin bir şekilde dinlediği daha sonra uçağın Budapeşte'ye ineceği anonsu yapıldığı öğrenildi. Budapeşte havalimanına inen Fenerbahçe kafilesi, İstanbul'dan kendilerini almak için kalkan özel uçağı, havalimanı içinde bulunan bir kafede bekledi. Görüntülerde oyuncularının sakin tavırları dikkatleri çekti.

İNİŞLER RÖTARLI
Manchester Havalimanı'ndaki iki pistten biri dün iniş yapan British Airways'e ait bir uçağın kaza yapması sonucu kapatıldı. İki pisti bulunan havalimanının tek pistinin kapatılmasının ardından bekleyen uçakların en az 45 dakika rötar yapacağı öngörülürken, Budapeşte'ye mecburi iniş yapan Fenerbahçe bu haberi alınca ikinci bir şok yaşadı.

FENERBAHÇE=KALİTE
Manchester United Teknik Direktörü Jose Mourinho, basın toplantısında Fenerbahçe ve Advocaat'a övgüler yağdırdı. Portekizli teknik adam, "Fenerbahçe, Pazar oynadı; biz Pazartesi oynadık, zor bir hafta olacak. Fenerbahçe çok iyi bir takım. Türkiye Ligi kaliteli ve sürekli iyiye giden bir lig. Fenerbahçe'nin teknik direktörüne baktığımız zaman tecrübe görüyorum, futbolcularına baktığımız zaman ise kalite görüyorum" değerlendirmesini yaptı.

İSTANBUL'DAN HAREKET ETTİ
Fenerbahçe takımı, UEFA Avrupa Ligi A Grubu'nda Manchester United maçı için dün sabah 11.00'de Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan sponsoru olan Borajet'e ait uçakla havalandı.

BUDAPEŞTE'YE ZORUNLU İNİŞ
Uçuşun 2. saatinde meydana gelen olay nedeniyle sarı-lacivertlileri taşıyan uçak Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye mecburi iniş yaptı.

MANCHESTER'DABAŞKA BİR KAZA
F.bahçe'nin mecburi iniş yaptığı saatlerde Manchester Havalimanı'nda da ufak çaplı bir kaza yaşandı. Bir pist kullanıma kapatıldı.

İSTANBUL'DAN YENİ UÇAK
Yaşanan bu talihsiz olayın ardından Fenerbahçe kafilesini, Manchester'e götürmesi için İstanbul'dan yeni bir uçak Budapeşte'ye hareket etti.

MANCHESTER'E İKİNCİ UÇUŞ
Saat 18.00'de yeni uçak Budapeşte'ye indi. Sarı-lacivertliler yeni uçağa nakil olurken, Manchester yolculuğu 19.00'da kaldığı yerden devam etti.

GEÇMİŞ OLSUN
Fenerbahçe'nin havada geçirdiği tehlikeye başta TFF olmak üzere rakipleri de kayıtsız kalmadı. TFF: Fenerbahçe kafilesini Manchester'a götüren uçağın, kuş çarpması sonucu ön camının çatlaması nedeniyle Budapeşte'ye acil iniş yaptığını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe Kulübü'ne geçmiş olsun dileklerimizi iletir, yarın (bugün) oynayacakları Manchester United maçında başarılar dileriz. G.SARAY: Manchester yolculuğu sırasında uçağının camı çatlayıp Budapeşte'ye zorunlu iniş yapan Fenerbahçe kafilesine geçmiş olsun dileriz. BEŞİKTAŞ: İngiltere yolculuğu sırasında Budapeşte'ye zorunlu iniş yapan Fenerbahçe kafilesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. G.ANTEP: M.United maçı yolculuğu sırasında uçağın camı çatlayan ve Budapeşte'ye acil iniş yapan Fenerbahçe kafilesine geçmiş olsun dileriz.

VE MANCHESTER'A İNİŞ
Fenerbahçe kafilesi uzun ve çileli yolculuğun ardından dün akşam Türkiye saatiyle 21.25'te Manchester Havaalanı'na indi. Sarı-lacivertli bazı taraftarların yanı sıra havaalanında bulunan İngiliz futbolseverler de Van Persie'ye sevgi gösterisinde bulunup yıldız oyuncudan imza aldılar.

?İNGİLİZLER'DEN JEST...
Fenerbahçe, Budapeşte'ye zorunlu inişi Twitter hesabından takipçilerine duyururken, rakibi Manchester United mesaja kayıtsız kalmadı: "Güvenli bir yolculuk diliyoruz. Görüşürüz" ifadelerini kullandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN