TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Olağan şüpheliler

Hollandalı çalıştırıcı, isim vermeden konuştu ama iki sezonun rakamları yan yana konulduğu zaman geçen sezonu mumla arayan 6 isim öne çıkıyor

Olağan şüpheliler
UEFA Avrupa Ligi'nde lider gittiği Manchester United deplasmanında 'Kırmızı Şeytanlar'a 4-1 yenilip üçüncü sıraya gerileyerek dönen Fenerbahçe'de moraller sıfırın altına indi… Ligdeki kötü gidişin ardından yükselen "Yönetim istifa" sesleri, Avrupa hezimetiyle "Fenerbahçe babanızın çiftliği değil" tezahüratlarına yer bıraktı. Her maçtan sonra oyuncularını topun ağzına koyan Teknik Direktör Advocaat, dün yine eleştiri oklarını "Bazı oyuncularım geçen sezon iyiymiş ama şu anda değiller" diyerek onlara çevirdi. SABAH'ın rakamlarla yaptığı araştırmaya göre o altı ismin performansı şöyle:

SİMON KJAER
Geçen sezon 61 ikili mücadelenin sadece 3'ünü kaybederken, bu sezon 450 dakikada 16 ikili mücadeleye girdi ve 2'sinden mağlup ayrıldı. Manchester'da neden olduğu penaltı ile tartışılan isim, geçen sezon 2499 dakikada 510 rakip atağı keserken, 450 dakikada 63 rakip atağı kesti. Danimarkalı, hem ikili mücadele hem atak kesmede geride.

VOLKAN ŞEN
F.Bahçe'deki ilk sezonunda yani geçen yıl rakip kalelere attığı 48 şutta 5 gol bulan Volkan Şen, her 9 şuta neredeyse bir gol sığdırmıştı. Bu sezon attığı 18 şutta henüz gol bulamadı. Oyuncu bir önceki sezon ortalarının yüzde 23'ünde (61/14) isabet sağlarken, bu sezon bu değer yüzde 18,5'e (27/5) geriledi.

MEHMET TOPAL
Takımın en önemli ve tecrübeli ismi olan Mehmet Topal, geçen sezon 2782 dakikada 96 ikili mücadele kazanırken (Her 450 dakikaya 15 kazanç), bu sezon 450 dakikada sadece 8 ikili mücadele kazanabildi. Topal, aynı zamanda 450 dakika başına kaybettiği 45 atak sayısını da bu sezon 58'e yükseltip hayal kırıklığı yaşadı.

ŞENER ÖZBAYRAKLI
Milli Takım'da Fatih Terim'in gözüne giren Şener, F.Bahçe'de Van der Wiel'den zaman zaman formayı alsa da geçtiğimiz sezona göre formu bir hayli düştü. 2015-2016 sezonunda 55 orta gönderip, bunların 17'sinde isabet sağlayan isim, ligde şu ana kadar 135 dakika süre alırken, 2 orta yapıp, bunlarda da isabet bulamadı.

ROBİN VAN PERSİE
Geçen yıl girdiği 49 gol pozisyonundan 16 gol çıkaran ve 680 kez topla buluşup, 90 şut atarak, 39 isabet sağlayan Hollandalı, istenilen düzeye gelemedi. Geçtiğimiz sezona göre girdiği gol pozisyonu ortalamasını yüzde 50 düşürürken, şut sayısında da geriledi. Golcü isim, şu ana kadar 92 kez topla buluştu 3 gol pozisyonuna girdi, ligde sadece 1 gol attı.

VOLKAN DEMİREL
Fenerbahçe'nin kaptanı ve kalesindeki en büyük güvencesi bu yıl 1450 dakika sahada kaldı. Kalesine isabet eden 29 şutun sadece 9'una gol izni verdi. Deneyimli isim yüzde 34,6'lık gol yeme yüzdesiyle ligin bu alanda en kötü ismi durumunda. Volkan Demirel'in kalesini koruduğu Fenerbahçe, ligde her maçta gol yiyen iki takımdan (Kayseri) biri.
BİZE ULAŞIN