TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

İstifa yok gitmiyorum

Faturayı yine medyaya kesen Yıldırım, “Birkaç kişi istedi (taraftar ve medya) diye bırakmam. Yargıtay kararını bekliyorum. Onursal başkan olma isteğim yok. Takım başarısız ama hocamız iyi.. 2004’te 9 puan geriye düştük, şampiyon olduk” dedi

İstifa yok gitmiyorum
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yine açtı ağzını yumdu gözünü... Taraftarın 'istifa' çağrısına tepki gösteren Yıldırım, Yüksek Divan toplantısında, Yargıtay'ın şike davasıyla ilgili vereceği karardan tedirginlik duyduğunu belirterek, "Yargıtay kararının olumlu çıkacağını bilsem şerefsizim bırakırım ama bunlar böyle yaptıkça, huzurunuzda şerefimle gelir aday olurum" dedi. Başkan şunları söyledi: "Yargıtay kararı açıklanana ve lehimize olana kadar buradayım. Beni sokaktaki ve medyadaki 3 tane ahlaksız, şerefsiz gönderemez."

ALİ ŞEN'E SERT YANIT VERDİ
Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanı Ali Şen'in kendisi hakkındaki, "Bıraksın, onursal başkan yaparız" sözlerine de cevap veren başkan Aziz Yıldırım, şöyle devam etti: "Ali Şen, bundan sonra konuşmak istiyorsan buraya gel. Öyle onursal başkan falan olma isteğim yok. Benim derdim Yargıtay... Bunu çözdüğüm an ayrılacağımı zaten kamuoyuna deklare ettim."

CEKETİMİ ALIR GİDERİM AMA…
YILDIRIM, kulübe başkan olmak isteyen kişilere de seslenerek, "Gerçek F.Bahçe taraftarı ne bağırıyorsa kabulümdür. Kim F.Bahçe'ye başkan adayı olmak istiyorsa gelebilir ama erkek gibi 'Adayım' diyecek. 'O olursa ben olmam.' demeyecek. 1998'de biz bu mücadeleye girdik. Ali Şen kulübün üzerinde kabus gibi duruyordu. Bir loca almayanlar, 'hediye edin' diyenler, fetva veremez. Ceketimi alır giderim, F.Bahçe'nin neferi olarak kalırım" dedi.

OBRADOVİC'İ DE BEN GETİRDİM
F.Bahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Obradovic'in bile eleştirildiğini anlatan Yıldırım şöyle konuştu: "Obradovic'i ben getirdim. Obradovic oyuncu alırken bana sormuyor mu? Bütçeyi ben yapmadım mı ama görün ki ona da sallayacak bir medya var. Bundan sonra kim bana saldırırsa karşılığını her türlü vereceğim. Yargıtay kararı bitmeden burada sürem dolana kadar kalacağım bilsinler. Böyle yaparlarsa yine aday olurum. Hayatım F.Bahçe. Sen kendini vuran adamı söyleyemedin emniyette, daha ileri gitsen 'biz yaptı' olacak. Kendini vuranları söyleyemeyecek kadar şerefsizsiniz siz."

TAKIM BAŞARISIZ HOCA ÇOK İYİ
Futbol takımının iyi gitmediğini belirten Yıldırım, bunun üzerinden geleceklerini dile getirdi. Teknik direktör Advocaat'ın çok iyi bir çalıştırıcı olduğunun altını çizen Yıldırım, şunları ifade etti: "İyi futbolcularımız var. Kaliteli insanlar ama bir uyuşmazlık var, onu da atlatacağız. Futbol takımı başarısız ama 'İyi takım değil' diyebilir misiniz? Hoca da (Dick Advocaat) çok iyi. 2004'te 9 puan geriye düştük, şampiyon olduk. 2010-2011'de 9 puan geriden ikinci yarı 17 maçta 16 galibiyet 1 beraberlikle şampiyon olduk, hepimiz hapse gittik. Sporun gerçeklerini kimse konuşmuyor."

BORÇ 321 MİLYON TL
Fenerbahçe Kulübü Derneği'nin toplam borcunun 321 milyon 328 bin 435 lira olduğu açıklandı. Denetleme kurulu üyesi İlhan Aydoğdu, derneğin mevcutlar ve alacaklarının toplamının 37 milyon 70 bin 474 lira olduğu belirtirken, mevcutlar ve alacaklar çıkınca net borcun toplamının 284 milyon 257 bin 435 lira olduğu ifade etti. Kulübün yılın ilk 9 aylık dönemde 94 milyon 346 bin 904 lira gelir elde ettiğini, 176 milyon 873 bin 807 lira da gider yaptığını aktaran Aydoğdu, bu tutarlara göre 82 milyon 526 bin 903 lira gider fazlası oluştuğunu kaydetti.


BİZE ULAŞIN