'Pereira'yı 5 dakika izledik, yetti'

TFF 1. Lig lideri Yeni Malatyaspor'da Başkan Adil Gevrek, Sabah'a konuştu.

'Pereira'yı 5 dakika izledik, yetti'

TFF 1.Lig'de Yeni Malatyaspor rüzgarı esiyor. 3 maçlık galibiyet serisi ile zirveye oturan ve liderliği bırakmayan sarı-siyahlı ekibin başkanı Adil Gevrek SABAH'a özel açıklamalar yaptı.

ŞAMPİYONLUĞU İSTİYORUZ

Yeni Malatyaspor'un başarısının sırrı ile sözlerine başlayan Gevrek, "Takımın iskeletini koruduk. Transferde de nokta atışları yaptık. Transfer demişken hem teknik heyet hem de yönetime bağlı çalışan scout ekipleri oyuncuları en ince ayrıntılarına kadar analiz etti. Bizim hedefimiz 2 yıl içinde Süper Lig'e çıkmak. Bu hedefimizde ne kadar ciddi olduğumuzu bu sezon gösteriyoruz. Şampiyonluğu çok istiyoruz. Liderlik benim için sürpriz olmadı" dedi.

PEREIRA'YI 5 DAKİKA İZLEDİK YETTİ

Performansıyla yıldızlaşan Fransız kanat oyuncusu Mickael Pereira'ya özel bir parantez açan Yeni Malatyaspor Başkanı, "Maç kasetlerini izlemeye başladık ve 5. dakikada kapadık. Çünkü böyle bir oyuncuyu fazla izlemenize gerek yok. Mallorca'dan geldi. Kalitesi belli. Bu ligin üzerinde bir oyuncu Pereira ve Süper Lig'de her takımda oynar" görüşünü bildirdi.

MALATYALILARDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Malatyalılara mesaj gönderen Adil Gevrek, "Yönetim ve takım olarak güzel bir hava yakaladık. Taraftarın bu takıma daha çok sahip çıkması gerek. Malatyalı işadamlarının da desteğini bekliyoruz. Süper Lig'e çıkarsak sadece Yeni Malatyaspor değil Malatya ili de Süper Lig'de olacak" hatırlatmasını yaptı.

KULÜPLER BİRLİĞİ'NE MESAJ

Son olarak Kulüpler Birliği'ne değinen Adil Başkan, "Süper Lig'den 3 takım TFF 1.Lig'e geliyor ve 3 takım da buradan Süper Lig'e çıkıyor. Bir bakıma TFF 1.Lig Süper Lig'in çeyreğini oluşturuyor. TFF 1.Lig'de 16 tane il takımı var. Kulüpler Birliği'nde TFF 1.Lig ekipleri de yer almalı" ifadesini kullandı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN