1 kilo fındığa maç bileti

Başkan Pamuk, “Hem fındığa hem de Orduspor’a dikkat çekmek için bu kampanyayı başlattık. Taraftarlarımızın destek vereceğine eminiz” dedi

1 kilo fındığa maç bileti
Spor Toto 3. Lig'de mücadele eden Orduspor'un iç saha maçlarını izlemek isteyen taraftarlar, nakit paranın yanı sıra fındık getirmeleri durumunda da maç bileti alabilecek. 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında Süper Lig'de, 2013-2014 ile 2014-2015'te 1. Lig'de, 2015- 2016'da ise yer aldığı 2. Lig'den küme düşerek 3. Lig'de kendine yer bulan Orduspor'da ekonomik sıkıntılar devam ediyor. Morbeyazlı ekip ekonomik krizden çıkmanın yollarını ararken, kulübün başkanı Yaşar Pamuk, sahalarında oynadıkları maçlarda bilet almak isteyen taraftarların nakit para dışında fındık da getirebileceklerini söyledi. Orduspor'un Ordu'yu temsil eden sivil toplum örgütü olduğunu dile getiren Pamuk, bu yıl 50. yıl politikasıyla yollarına devam ettiklerini belirterek, "Orduspor'u yeniden diriltmek ve üst liglere yeniden çıkması için elimizden geleni yapıyoruz" şeklinde konuştu.

FINDIK, MAÇ BİLETİYLE AYNI FİYATA
Başkan Pamuk, eksi 9 puan cezasına rağmen sezona iyi başlangıç yaptıklarını ifade ederek, "Taraftarlarımız takımlara destek olmaya çalışıyor ancak biz daha fazla taraftarı tribüne çekmenin planlarını yapıyoruz. Sezon sonuna kadar taraftarlarımız nakit paranın yanı sıra fındık getirmeleri durumunda da bilet satın alabilecekler. Şu anda serbest piyasada satışa sunulan kabuklu fındığın kilogramı 10 lira seviyelerinden alıcı buluyor. Orduspor'un iç saha maç biletleri de 10 liradan satılıyor. 1 kilo fındık getiren taraftarlarımız da maç bileti alıp takımlarını izleyebilecek. Bu uygulamamızı sahamızda oynayacağımız Sultanbeyli Belediyespor maçında başlatıyoruz. Şu anda bazı taraftarlarımız fındık getirip biletini almaya başladı" dedi.

5 KİLO GETİREN KOMBİNE ALACAK
Bilet satışının maçın oynanacağı gün yoğun şekilde olacağı bilgisini veren Pamuk, "19 Eylül Stadyumu yanında bulunan ve kulübün resmi ürünlerinin satıldığı mağazanın önüne görevli arkadaşlar tarafından bilet satışımız olacak. İsteyen taraftarlarımız fındık getirerek bilet alabilecek. Böylece hem fındığımıza destek olacağız hem de kulübümüze katkı sağlayacağız. Orduspor'un yaşadığı bu olumsuzluklara bir destek olma anlamında taraftarlarımızın ve kamuoyunun desteklerini bekliyoruz." şeklinde görüşlerini aktardı. Pamuk, uygulamanın sezon sonuna kadar süreceğini, ayrıca benzer uygulamanın kombine bilette de geçerli olacağını belirterek, "Bunun için de 5 kilogram fındık getiren taraftarlarımız 50 liralık kombine bilet sahibi olabilecek" dedi.

TAYFUN ŞENEL
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN