Kim futbol oynuyor ki

“Kötü futbol oynuyoruz diye eleştirmeye devam etsinler. Diğer takımlar da kötü oynuyor. Süper Lig’in kalitesi bu. Kış geliyor ve daha çok sürprizler yaşanacak”

Kim futbol oynuyor ki
G.Saray'ın vasatı aşamayan bir futbol sergilediği Adana maçının ardından Sportif AŞ, yönetisi Levent Nazifoğlu çok tartışılacak açıklamalar yaptı. "Beşiktaş'ın da 2 puan kaybetmesiyle birlikte güzel bir konuma geldik" diyen Nazifoğlu, "Kötü oynuyoruz diye eleştirmeye devam etsinler. Diğer takımlar da kötü oynuyor. Süper Lig'in kalitesi bu. Şampiyonluk işi daha çok gidip gelecek. F.Bahçe de kaybedecek, inşallah kaybetmeyiz ama bizim de başımıza gelecek. Kış geliyor, daha çok sürprizler yaşanacak. Muslera'ya bugün bir top geldi, onu da kurtaracak, ne diye kaleye koyuyoruz! Bruma da o golü atacak. De Jong da gayet iyi oynadı bugün" diye konuştu.

DİĞERLERİNİ DE GÖRÜYORUZ
"Diğer takımları da görüyorsunuz. Onların da bir futbol oynadığı yok" diyen Levent Nazifoğlu, "Kimsenin bir şey oynadığı yok. Maalesef Türkiye'de akıcı bir oyun olmuyor. Galip geldiğimiz maçlarda en güzel tarafı 3 puanı almış olmamızdır. Geçen hafta neden Wesley Sneijder var, Yasin Öztekin niye yok diyordunuz. Bugün de onu soruyorsunuz. Herkesin eksikliğini hissediyoruz ancak hepsinin yeri var. Herkes Tolga çıktı diye üzüldü. De Jong'u gördünüz. Kalitesini ortaya koydu. Sneijder tam sağlığına kavuşursa tekrar oynayacaktır" ifadelerini kullandı.

8
Süper Lig'de 29 Ekim'de en çok galibiyet alan G.Saray Adana karşısında 8. galibiyetine ulaştı. Sarı-kırmızılılar, sadece 1989'da Cumhuriyet Bayramı'nda Altay'a yenildi.

BİR GÖRÜŞ

BÜLENT TİMURLENK: Madrid'den Adana'ya!..

Futbolda topa sahip olma, oyunu domine etme önemli artılar ama karşılığında rakip kaleyi bulan şutunuz, gol girişimiz yoksa bu da eksi değer. İkisi birbirini götürür geriye koskoca bir sıfır kalır. Dün de Bruma'nın golüne -şut atmayı hatırlayan tek futbolcu- kadar Galatasaray'ın oyunun da tabelasının da karşılığı kocaman bir sıfırdı. Avrupa mesaisi olmayan bir takımın oyun ritminin sanki hafta ortasında Real Madrid ile deplasmanda oynamışçasına mecalsiz ve düşük olması kabul edilemez. Adanaspor ligin en az tehdit eden takımlarından biriyken dün Selçuk ve Tolga sarı kart (ve Başakşehir maçında yok) gördü. Eren gol vuruşu dışında pivot santrforun yapması gerekenleri yapmıyor sahada, basit verkaçlarda hercai dokunuşlarına bir de arka direk koşularını unutmasını ekleyin üstüne tesadüf futbolun temsilcisi Yasin'i koyun. Bütün bunlar dün ilk bir saatte Riekerink için kabul edilebilir futbol zafiyetleriydi. Öpsünler Bruma'nın elini. Ezcümle, 9 yıl önce Cevat Güler'in G.Saray'ı şampiyon yaptığını sanıyorsanız, Riekerink'in de bu takıma taktik faydası olacağını umut edebilirsiniz.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN