Bu sene Avrupa seneye Süper Lig

“Aslında ikisini de isterim demek kolay cevap olur” yorumunu yapan tecrübeli hoca ligde dördüncü sırada olması ve puan farkını da düşününce önceliği Avrupa’ya verdi.

Bu sene Avrupa seneye Süper Lig

Rusya'daki basın toplantısında Advocaat'a bir gazeteci, "Ligde Beşiktaş'ı takibi mi sürdürmek istersiniz yoksa, UEFA Avrupa Ligi'ni kazanmayı mı?" diye sordu. Hollandalı çalıştırıcının cevabı, "Aslında her ikisini de kazanmak isterim desem kolay cevap olur ama tek cevap hakkım var ve seçim yapmak gerekirse, ben Avrupa Kupası'nı kazanmak isterim ve gelecek yıl da ligi" oldu. Türkiye ve Rusya Ligi'nin kaliteli takımlara ve oyunculara sahip önemli birer lig olduğunu da ifade eden tecrübeli teknik adam, "Ben Rusya'da çalışırken de takımlar karma oyuncular seçerdi. Şu anda da çok fazla yabancı oyuncu var. Avrupa'dan bakanlar Rusya ve Türkiye Ligi'ni küçümsüyorlar ama bence her iki lig de çok güçlü ve kuvvetli. Biz kendi ligimizde 4'üncü sıradayız, Krasnodar ise 5'inci sırada yer alıyor. Bakalım kim daha iyi, göreceğiz" dedi. Advocaat'la basın toplantısında Rus asıllı Neustadter de katıldı. Skrtel'in yerine forma giymesi beklenen yıldıza bir Rus gazeteci kendisi için bu maçın Rusya Milli Takımı'na katılma açısından önemini sordu:

BENİM İÇİN BÜYÜK ŞANS
"Esas hedefim kendi hocamızın gözüne girmek. Milli takımı da düşünüyorum, bu anlamda maç benim için bir şans olacaktır. Rusya Milli Takımı hocasıyla en son yılbaşından önce görüştük. Benim maç eksiğim var ve ne yapmam gerektiğini biliyorum."

BİZE ULAŞIN