Nankörler

Leicester City ile tarih yazan Ranieri’nin görevine son verilmesi üzerine futbol dünyası hep birden ayaklandı

Nankörler
Şampiyon olduktan daha bir sene geçmeden İtalyan teknik adamı görevinden alan kulüp yönetimi hedef haline geldi. Ranieri ise duygusal bir veda mesajı paylaştı: Hayallerim öldü

Leicester City ile kazandığı tarihi şampiyonluğun üzerinden sadece 298 gün geçmişken Claudio Ranieri'nin görevine son verilmesi büyük tepkiyle karşılandı. Bu sezon ligde 17'nci sıraya gerileyen Leicester'ın Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında Sevilla'ya 2-1 yenilmesinin ardından 2020'ye kadar sözleşmesi olan İtalyan teknik adamın gönderilmesi eleştiri oklarını kulübün Malezyalı sahiplerine yöneltti. Taraftarların yanı sıra futbol camiası ve medyanın önemli isimleri, Ranieri'nin kredisinin çok daha fazla olması gerektiğini belirtti. "


Mourinho dün Claudio Ranieri'nin isminin baş harflerinin yazılı olduğu bir tişörtle basının karşısına çıktı.

KİMSE BAŞARDIĞIMIZI BAŞARAMAZ"
Dün veda mesajı yayınlayan Ranieri ise "Hayallerim öldü. Geçen yılki harika sezondan sonra uzun yıllar Leicester'de kalmak istiyordum. En çok taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Kimse bizim birlikte başardığımızı başaramaz" ifadelerini kullandı.
İşte öne çıkan görüşler:

Gary Lineker (Eski milli futbolcu): Kulüp için yaptıklarından sonra Ranieri'nin kovulmasının açıklaması yok. Yönetimin bu kararı affedilemez.
Tim Vickery (BBC): Ben eski kafalı mıyım bilmiyorum ama heykelini dikecekleri adamı kovmayı tercih etmeleri ilginç.
Amy Lawrence (The Guardian): Teşekkürler Claudio...Yıllar sonra ben bu sezon olanları değil her zaman şampiyonluğu hatırlayacağım.
Joe Prince-Wright (NBC): Ranieri tarihin en büyük sportif başarılarından birini yaşattı. O sezon sonuna kadar kalmayı hak etmişti.
Piers Morgan (Sunucu): Futbol tarihinin en utanç verici kararlarından biridir Ranieri'nin kovulması.
Alan Shearer (Eski milli futbolcu): Şok edici.
Gary Neville (Eski milli futbolcu): Premier Ligi kazanmak artık zehirli bir kadeh oldu. Artık gelecek sezon da Conte kovulur.
BİZE ULAŞIN