Terim: Kalbim Beşiktaş’la

“Umarım Avrupa Ligi’ni Roma alır’ ifadelerinin doğru olmadığını belirten Terim, “Türk takımları ile ilgili Avrupa’daki düşüncelerim bellidir” dedi

Terim: Kalbim Beşiktaş’la
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in geçtiğimiz hafta sonu Fiorentina'nın 90. yıl kutlamaları için gittiği İtalya'da verdiği röportajın La Gazetta dello Sport'a yansıyış şekli Beşiktaş taraftarını kızdırdı. "Spalletti'yi seviyorum, Roma'nın oyun tarzını beğeniyorum. Umarım Avrupa Ligi'ni kazanırlar" sözlerine büyük tepki gelen Terim, BJK TV'ye bağlandı ve böyle bir ifadesinin olmadığını belirtip, şunları söyledi: "Bir kere bu bir röportaj değildi. Bir yemekte sohbet esnasında İtalya Ligi'ni konuştuğumuz bir ortamdı. Benim Beşiktaş veya bir Türkiye takımı ile ilgili yanlış bir şey söyleme ihtimalim var mı? Zaten Roma Avrupa'da ilk maçta 4-2 yenildi."

SÖYLESEM 'SÖYLEDİM' DERİM
"Beşiktaş taraftarı beni iyi tanır. Duygularımı iyi bilir. Böyle bir şey söylemem mümkün mü? Ben 'Umarım İtalya Ligi'nde Roma şampiyon olur' dedim. İnşallah finali Beşiktaş-Roma oynar, kupayı dilerim Beşiktaş alır. Beşiktaş zaten gayet iyi gidiyor. Alınan 1-1'lik sonuç da çok çok iyi. İnşallah eleyecektir rakibini. Sonuna kadar gidecektir Beşiktaş. Beni tanıyan tanır. Böyle bir laf etmem mümkün müdür? Perşembe günü benim kalbim Beşiktaş'la.. Bunu canı gönülden, kalpten söylüyorum." BJK TV'den Terim'e yarın oynanacak maça gelmesi için çağrıda bulunuldu. Yanıtı "İnşallah" oldu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN