‘İlaçları değiliz!’

F.Bahçeli futbolcular, farklı Başakşehir yenilgisi sonrası derbiyi taraftardan af dileme maçı olarak gören G.Saray’a ilaç olmamaya kararlı: “Telafisi biz değiliz”

‘İlaçları değiliz!’
İki günlük iznin ardından Galatasaray derbisi için bugün kolları yeniden sıvayacak Fenerbahçe'de Advocaat'ın yanı sıra kaptanlar da motivasyon toplantılarıyla takımı büyük maça hazırlayacak… Geçen haftadan itibaren sarıkırmızılıların Başakşehir karşısında aldığı 4-0'lık yenilginin kendileri için yanıltıcı olmaması gerektiğini kendi aralarında konuşan futbolcular, "Başakşehir'in farklı kazanması bizim için kötü oldu. Galatasaray derbiyi kazanıp, farklı yenilgiyi telafi etmek isteyecek ama o takım biz olmayalım. Bizim de kendi taraftarımıza bir borcumuz var. Onlara bu sene ligde keyifli maçlar izletemedik. Derbi galibiyeti ile onları mutlu etmeliyiz. Galatasaray bizimle değil sonraki haftalarda telafiyi düşünsün" vurgusu yaptılar.

BİZİM İŞİMİZ SAHADAKİ 11'LE
Bugünden itibaren de antrenmanların yanı sıra moral-motivasyon toplantıları sürecek. Teknik Direktör Advocaat ise futbolcularından sadece sahaya odaklanmalarını istiyor. Takımı rakibin tribün gücüne karşı uyaran Hollandalı hoca, "Bizim işimiz tribünle değil, sahadaki 11 kişiyle. Tüm konsantrasyonunuzla saha içi mücadeleye konsantre olmanızı istiyorum" ifadelerini kullanıyor.

VAN PERSİE'NİN DERBİ HEYECANI
Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie, geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir ödül töreninde Türkiye'deki en mutlu anını Galatasaray'a gol attığı gün olarak anlatmıştı. Attığı iki golle gerçek Fenerbahçeli olduğunu belirten Van Persie, Pazar günü de gollerine devam etmek istiyor. Hollandalı yıldız, arkadaşlarının "Yine maçı tek başına alırsın" telkinlerine, "Vereceğiniz güzel paslarla maçı hep birlikte alırız. Galatasaray'a attığım gollerin taraftarı ne kadar mutlu ettiğini gördüm. Bu durum beni de mutlu etti. Yine atmak istiyorum" yanıtını verdi.
BİZE ULAŞIN