Çekya, Rajtoral için yasta...

İntihar ederek hayatını sonlandıran Gaziantepsporlu futbolcu Rajtoral'ın ardından duygusal mesajlar yayınlandı...

Çekya, Rajtoral için yasta...

Gaziantepspor'un intihar ederek yaşamını sonlandıran futbolcusu Rajtoral için Avrupa'dan ve ülkesi Çekya'dan birçok baş sağlığı mesajı yayınlandı.

Oyuncunun eski kulübü olan Viktoria Plzen yaptığı açıklamada, "Franto, seni özleyeceğiz. Tüm Viktoria ailesi yasta. Futbolu tamamen unutmuş durumdayız..." ifadelerini kullandı. Ayrıca Plzen'in yapılacak ilk maçta Rajtoral için bir anma töreni düzenleyeceği belirtildi.

Rajtoral'ın bir başka eski kulübü, yetiştiği takım olan Pribram ise, "Bizimle büyüdü, şampiyon oldu, Avrupa'da oynadı ve şimdi aramızan ayrıldı... 'Rajty' huzur içinde uyu..." mesajını yayınladı.

Çek futbolcu Jakub Podany: "Şok içindeyim. Ailesi ve onu yakından tanıyanlar için çok zor bir durum." derken Jan Rajnoch ise, "İnanamıyorum.. Neden... Futbolcuların psikolojik problemleri çok fazla konuşulmuyor ve kimse umursamıyor..." şeklinde konuştu.

Yeşil sahada sık sık karşı karşıya geldiği futbolculardan olan Lukas Vacha ise şu mesajı yayınladı: "Sahada rakip olabilir ama hayat her şeyden önemlidir. Huzur içinde uyu..."

Serkan Akkoyun / Sabah.com.tr Spor Dış Haberler

BİZE ULAŞIN