Seçmece bunlar!

Performansı ile soru işareti olan Tudor hem topladığı puanda hem de takımın yediği gol sayısında, 2000 yılı sonrası Galatasaray’ı çalıştıran 18 isim arasında en kötü başlangıcı yapan teknik adam oldu

Seçmece bunlar!
Galatasaray ile çıktığı sekiz maçtan ancak 10 puan çıkarabilen Igor Tudor, sarı-kırmızılıları 2000 yılından bu tarafa çalıştırmış teknik adamlar arasında puan ortalaması en düşük olan başlangıcı yaptı. Igor Tudor'un ekibi aynı zamanda en çok gol yiyen de olurken, puan ortalamasında son sırayı selefi Jan Olde Riekerink ile paylaşıyor. Igor Tudor maç başına ancak 1,25 puan ortalamasına ulaştı ve takımın yediği gol sayısı da 13 oldu. Bu alanda zirvede 8 maçta 22 puan toplayan Frank Rijkaard bulunuyor. İkinci sırada ise Cevat Güler var.

HER ÜÇ POZİSYONUNUN BİRİ GOL OLUYOR
Fenerbahçe karşısında istatistiklerde üstün olduğu maçta 1-0 kaybeden Galatasaray, Tudor ile kalesine gelen neredeyse her üç topun birine gol izni verdi. 35 gol pozisyonunda 13 gol yiyen ekip yüzde 37'lik gol yeme yüzdesi ile oynarken, bu formu ile sadece küme düşmeme mücadelesi veren Adanaspor (yüzde 51), Kayserispor (yüzde 43) ve Akhisar Belediyespor'u (yüzde 38) geçebildi.

RİEKERİNK
İlk 8 maçında 10 puan alabilen Hollandalının geçebildiği tek isim Tudor oldu

TUDOR
G.Saray'a büyük ümitlerle gelen Hırvat teknik adam kendini listenin son sırasında buldu.
BİZE ULAŞIN