Bruma’nın gitmesi doğru!

“Bruma gibi bir oyuncu için Almanya doğru bir adım. Galatasaray için de önemli. Oyuncu almak kadar doğru değerini bulan bir oyuncuyu satmak da kulüp adına çok önemli ve kritik...”

Bruma’nın gitmesi doğru!

Ligde bugün Atiker Konyaspor karşısında Galatasaray kariyerinin son maçına çıkacak olan Alman yıldız Lukas Podolski, basın mensuplarıyla bir araya geldi ve merak edilen konulara açıklık getirdi. Japonya'nın Vissel Kobe takımına transfer olan Alman forvet, "Kendi performansımı değerlendirmeyi çok sevmem. Bunu başkasının değerlendirmesi gerek. Takım olarak 3 kupa kazandık. İyi ya da kötü zamanlarımız oldu ve ben de elimden geleni yaptım. Saha içi ve saha dışı olarak buradan güzel ayrılıyorum" ifadelerini kullandı.

TÜRKLERLE KİMYAM UYUŞUYOR
Türk kültürüyle yakınlığıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Podolski, "Ben zaten Köln şehrinden geliyorum. Orada 100 bin Türk yaşıyor. Türklerin yaşam biçimini biliyordum. Takıma geldiğinizde sahada en iyi işi çıkartmak zorundasınız. Aynı zamanda toplumla da kucaklaşmak önemliydi. Türk insanı ile kimyamız uyuştu" dedi.


Galatasaray'da 2 sezon forma giyen Lukas Podolski, 65'i ilk 11 olmak üzere çıktığı 74 maçta 34 kez rakip ağları sarsmayı başardı. 17 kez sarı kart gören Alman oyuncu, 3 kez de kupa sevinci yaşadı.

BRUMA BÜYÜK BİR POTANSİYEL
Bruma'nın Alman takımı Red Bull Leipzig'le süren görüşmelerini de yorumlayan Alman yıldız, "Ayrılacak mı bilmiyorum. O, top ayağındayken çok büyük potansiyeli olan bir oyuncu. Bu sezon da iyi bir performans gösterdi. Bruma gibi bir oyuncu için Almanya doğru bir adım. Galatasaray için de önemli. Oyuncu almak kadar doğru değerini bulan bir oyuncuyu satmak da kulüp için mühim" ifadelerini kullandı.


Lukas Podolski, Florya'da düzenlenen veda toplantısı sonrası tesislerin önünde bekleyen hayranlarıyla selfie yaptı.

FLORYA'DA ÇALIŞMAK İSTERİM
Poldi sözlerini şöyle noktaladı: "Birçok yerde oynadım ama burası daha özel oldu. Birçok arkadaş edindim. Çalışma arkadaşlarımı kalbimde taşıyacağım. Futbol sonrası ne yapacağıma karar verdiğimde fırsat olursa, genç takım antrenörlüğü, teknik direktörlük veya profesyonel bir görev olabilir. Burada büyük bir potansiyel olduğunu da gördüm. Özellikle genç takımlarda. Potansiyeli açığa çıkarmak için bir şeyler yapabileceğime inanıyorum."

KALBİM BURADA...
Basın mensuplarının soruları öncesi konuşmak için söz isteyen Lukas Podolski, "Son basın toplantım. Yarın (bugün) da son maçıma çıkacağım. Güzel bir şey olmakla beraber içimde hüzün var. Hem taraftar hem de kulüp... Kalbimde onları taşıyacağım. Tüm basın mensuplarına da teşekkür ediyorum" diyerek veda mesajını verdi. Poldi, "Kendimi çok özel hissetmiyorum. Hayatta işler iyi gittiğinde de kötü gittiğinde de aynı şekilde davranırım. En iyi ya da en kötü spesifik bir anı söylemeyeceğim ama keyfini çıkardığım 2 yıl geçirdim. 3 kupa kazandım. Şampiyonluk kazanmış olsam daha iyi olurdu. Eminim ki Galatasaray bundan sonra birçok kupalara koşacaktır" ifadelerini kullandı.JAPON GAZETECİDEN TÜRKÇE SORU
Söz alan Japon bir gazetecinin Türkçe soru sorması önce şaşkınlığa, sonra gülümsemelere neden oldu. Poldi de, "Japonya'ya daha önce gitmiştim. Teklif geldiğinde değerlendirmek gerekir diye düşündüm" ifadelerini kullandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN