Talisca’dan iki kulüp de kazançlı!

Talisca’dan iki kulüp de kazançlı!
Anderson Talisca'yı 4 milyon Euro'ya kadrosuna katan Benfica, Brezilyalı yıldızı ikinci kez Beşiktaş'a kiralayarak, bu transferden kara geçti. Talisca için sezon başına 2.5 milyon Euro alan Portekiz kulübü, 2 yıllık kiralama karşılığında 1 milyon Euro da kazanç sağladı. Ancak bu kazanç, tek taraflı olmadı. Beşiktaş'ta 17 gol ve 6 asistlik performans sergileyen genç oyuncu, siyah-beyazlıların üst üste ikinci kez şampiyonluğa ulaşmasında önemli rol oynadı. Beşiktaş, Benfica'ya ödediği rakamın karşılığını fazlasıyla aldı. Bu arada, Portekiz ekibiyle ile yapılan ikinci sözleşmede Talisca'nın satın alma opsiyonunun 22 milyon 500 bin Euro'dan 20 milyon Euro'ya düşürüldüğü öğrenildi.

RHODOLFO'DAN 1.4 MİLYON EURO
Kadro yu 22'ye indirip 15 milyon Euro tasarruf etmeyi planlayan Beşiktaş, Luiz Rhodolfo'yu Flamengo'ya gönderdi. Brezilya kulübünün tecrübeli stoper için siyah-beyazlılara 1.4 milyon Euro ödeyeceği açıklandı. Beşiktaş, oyuncunun 1.7 milyon Euro maaşıyla birlikte 3.1 milyon Euro'luk bir yükten kurtuldu. Yönetimin takımda düşünmediği Pedro Franco için de 2.5 milyon Euro bonservis bedeli belirlediği ifade edildi.

?BA'NIN KIRILAN AYAĞINDA ÇATLAK
Beşiktaş'ın bonservis sorunu çözmesi durumunda tekrar sözleşme imzalamayı planladığı Demba Ba'nın geçen yıl Temmuz ayında kırılan ayağında çatlak meydana geldi. Fransa'da 22 Haziran'da operasyon geçirecek Senegalli forvetin 3 hafta ile 3 ay arasında değişen bir iyileşme sürecine sahip olduğu belirtildi. Bu durum, siyah-beyazlı yönetimi Demba Ba konusunda belirsizliğe itti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN