Fatih Terim, Kosova maçının ardından önemli açıklamalar yaptı: Bir şans vermiştim

Ben Fransa’dan döndükten sonra açıkladığım kadroya bazı oyuncuları almadım. Ama bütün ülke tepki gösterdi. Disiplin ve herkesin kendini bilmesi çok önemlidir. Ben hata yaptıklarında çocuklarıma bir şans veriyorum. Yine böyle düşündüm. Milli Takım’da yaşanan sadece prim olayı değildi. EURO 2016’da idmanlara geç çıkıldı, fotoğraflara girilmedi. Çok şey oldu

Fatih Terim, Kosova maçının ardından önemli açıklamalar yaptı: Bir şans vermiştim

Kosova maçından bir gün önce gazetecilere, "Sorularınızı hazırlayın gelin, her şeyi karşılaşmadan sonra anlatacağım" diyen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, dün gece saat neredeyse 02.00'ye kadar süren bir basın toplantısı gerçekleştirdi. EURO 2016'da başlayan krizden bugüne kadar gelen sorunları ve Arda Turan krizini anlatan tecrübeli çalıştırıcı şunları söyledi:
¦ Kendi derdimin en büyük dert olmadığını, kısa süre sonra da kimsenin bu konuyu umursamayacağını bildiğim için açıkçası çok da üzülüyorum. 2016'da biliyorsunuz, bir takım şeyler yaşandı. Bu sadece prim değil. Biz toplandık, Burak'a prim vermeyelim mi dedik. Orada birçok şey yaşandı.
¦ Tek konu prim değildi. Orada antrenmanlara geç çıkıldı, fotoğraflara girilmedi. Birçok şey oldu. Döndükten sonra da kimsenin bilmediği, duymadığı şekilde ben bir kadro açıkladım. Bazı arkadaşlar yoktu. Çok önemlidir bu oyuncular, itirazım yok ama bir yerde de ilkeler, disiplin ve herkesin kendini bilmesi çok önemlidir. Ben bu oyuncuları kadroya almayınca bütün ülke tepki gösterdi. Ben hata yaptıklarında çocuklarıma da bir şans daha veriyorum. Yine böyle düşündüm.

DÜNYA KİMSENİN ETRAFINDA DÖNMÜYOR

Prim bir araçtır. Yaşanan krizin birçok sebebi oldu. Demin anlattım. Ben böyle bir karar aldım o gün için. Dünya kimsenin etrafında dönmüyor. Benim de dönmüyor. Kimsenin de dönmüyor. Herkes kurallara uymak zorundadır. Bakılması gereken en önemli yer ilk maç Kosova mı? Evet. O günden bu yana herkes mutluydu. Ben o zaman da söyledim, milli takıma aldım gönlüme almadım dedim. İçime sinmeyeni yapmam, söylerim de.

ARDA SORUSUNA MAGAZİN TEPKİSİ!

Basın toplantısında bir gazeteci, "Hocam Arda Turan'ı bir daha milli takıma alacak mısınız?" sorusunu yöneltti. Bu soruya kızan Fatih Terim, "Bana magazinsel sorular sormayın" diyerek yanıt verdi. Terim ayrıca herkese Milli Takım kapısının açık olduğunu söylerken, Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in de buna dahil olduğunun altını çizdi.

SESİ FAZLA YÜKSELDİ

Fatih Terim prim olayındaki bir detayı da şu sözlerdle açıkladı: "Arda Turan, Burak Yılmaz'ın prim hakkını isterken, sesini çok fazla yükseltti. Ben sadece yükseltmemesini istedim."


YÜZÜME SÖYLESİN !

Fatih Terim uçaktaki kavga için, "Ben bir basın mensubuyla hostes münakaşa ediyor sandım. ipad'de o sırada maç izliyordum. Uçaktan indim arabama bindim. Bana her şeyi anlattılar. Eğer bir sıkıntısı varsa yüzüme söyleyecek. Ben bu olayı da kendi üzerime almadım" dedi.

ÇOK NEŞELİYİM

"İzlanda'nın kazanmasına herkesin aksine ben üzülmedim Üste yaklaşma adına sevindim. Bize birincilik şansı doğdu." Fatih Terim Kosova maçıyla ilgili ise, şunları söyledi: "Oyuncularımı kutluyorum. Herkesin tatilde olduğu bir dönemde, arkadaşlarımız burada özveriyle çalıştı. Teşekkür ediyorum. Muhakkak ki rakibe göre dahi iyi takımız ama Kosova da kendi evinde İzlanda'ya kök söktüren bir takım. Dünya Kupası'na gitmek için elimizden geleni yapacağız. Her şey her zaman bizim elimizde. Kazanıyorsanız sorun yok. Biz mümkünse lider olarak Dünya Kupası'na gitmeliyiz ama olamıyorsak ikinci olarak gitme şansını elde etmeliyiz. İzlanda'nın kazanmasına herkesin aksine ben üzülmedim. Üste yaklaşma adına sevindim Bize birincilik şansı ortaya çıkmıştır. Üzülecek bir şey yok. Gayet neşeliyim şu an."

SÖZLEŞMEM SÜRÜYOR!

Milli Takım'daki geleceği ile bir soruya ise Terim, "Başkan Yıldırım Demirören ile aramızda bir sorun yok. Sözleşmem var. Gençlere güveniyorum. Ben sorunları çözerim. Buradayım" cevabını verdi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN