Arkamdan konuşmayın

Arda, Terim’e jet hızıyla yanıt verdi: “Ülkemi ve bayrağımı çok seviyorum ama orada olmam ülkeme zarar veriyor. Açık ve net bıraktığımı açıkladım. Hatalar yapmış olabilirim ama ben insanların yüzüne konuştum”

Arkamdan konuşmayın
Gazeteci Bilal Meşe'ye Milli Takım uçağında yaptığı fiili saldırıdan sonra kadrodan çıkarılan ve sonra Milli Takım'ı bıraktığını açıklayan Arda Turan, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Kosova maçı sonrası yaptığı basın toplantısının ardından NTV Spor'a konuştu. "Arkamdan neden hala konuşma geçiyor" diyen Arda şunları söyledi:

PRİM konusunda Cengiz Zülfikaroğlu ile tesadüfen Ahmet Bulut'la konuşurken görüştüm. 'Oğlum yarın yönetim kurulu toplantısı var, tam prim ne kadardı?' dedi. 100 bin aşağı veya yukarısını söyledi. Ben, 'Bu kadar, gözünü seveyim personelin primini de unutma' dedim. Hoca bunu 3 ay içinde tutup bütün takım içinde onun arkasından konuştuğumu söyledi.

BIRAKMA kararı zaten kafamdaydı. Hocanın odasına gidip helallik almak istedim. Hayatım boyunca her şeyi hocanın yüzüne söyledim. Hoca bana söylemek yerine basın toplantısında söyledi. İçine sinmekle ilgili öyle demek istemediğini söyledi. 'Benim sizin şerefinizle ilgili konuşmam mümkün müdür?' dedi. Bunlar hocanın kendi takdiridir. Ben bir olay varsa açıkça söylüyorum. Benim kusurlarım varsa açıkça söylüyorum. Ben bıraktım, herkese çok teşekkür ediyorum. Ben ülkeme hizmet ettim. Ülkemin formasını çok seviyorum. Ama orada olmam ülkeme zarar veriyor. Bana aylarca primci denilirken, kimse demedi ki; bu çocuk bizden para istemedi. Burak bir gün para istemedi. Hatta, 'Ölümü gör, benimle ilgili para sorarsan' dedi.

FATİH Terim'e teşekkür ederim bizde emeği vardır. Ama ben bıraktım. Beni de hiç kimse kullanmıyor. Kendi fikirlerimle devam ediyorum. Ben bıraktım. Bir şey açıklanacaksa, bu şekilde söylenir. Hatalar yapmış olabilirim ama insanların yüzüne karşı dürüstçe konuştum. Beni karşısına alarak hiçbir şey söylemedi. Basın toplantılarından not alarak söylemek zorunda kaldım. Ülkemi ve bayrağımı çok seviyorum. Ama bıraktığımı açıkladım. Gayet açık ve net açıkladım.
Emre ağabey bana 'Gidecekler' dedi
PRİM krizi sonrası Arda Turan'ın yeniden Milli Takım'a dönmesinde Emre Belözoğlu aracılık yapmıştı. Bu olayı SABAH yazarı Rıdvan Dilmen programında, "Emre Belözoğlu, Arda ile birlikteyken hocayı arıyor. Konuşturuyor ve arayı buluyor" diye açıklamış, Terim de daha sonra yaptığı basın toplantısında kabul etmişti. O görüşmenin perde arkasını Arda dün şöyle anlattı: "Söylediğim şahıslarla (Bülent Bayraktar, Hande Sümertaş) ilgili söylediğim sözler var. Arada Emre Ağabey vardı ona soracaksınız. 'Bu haberleri kim çıkarttıysa onlar gidecek' dedim. Emre Ağabey (Belözoğlu) 'böyle olacak' dedi.

KİMSE SAYGI DUYMAYACAK MI!
Biz EURO 2016'ya 15-16 maç kazanarak geldik. İspanya ve Hırvatistan'a yenilebilirdik. Oralarda bir yerde bu olaylar yaşanmıştı. Onun huzursuzluğu vardı. EURO 2016'da başlamıştı. Açıklanacak bir şey varsa, basın mensuplarının terk ettiğini de görmedim. Bırakma düşüncem vardı. Hayatta en çok sevdiğim, uğruna en çok çalıştığım mücadele ettiğim şeyi 30 yaşında bıraktım. Bir kişi bile buna saygı duymayacak mı?"

UNUTULMAYAN MİLLİ TAKIM OLAYLARI
Töre arkadaşlarına kampta silah çekti!
15 Ekim 2013'te Gökhan Töre, Milli Takım'ın kamp yaptığı otelde Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'a silah çekti

Volkan Demirel stadı terk etti!
16 Kasım 2014'te Volkan Demirel, taraftarların küfürleri nedeniyle Kazakistan maçı öncesi stadı terk etti.

İsviçre mücadelesi kavgalarla bitti!
16 Kasım 2005'te İsviçre'ye karşı oynanan Dünya Kupası Elemeleri play-off maçında antrenör Mehmet Özdilek rakip futbolcuya çelme taktı. Futbolcular kavga etti.

Volkan Demirel'den gazeteciye tehdit!
27 Mayıs 2012'de A Milli Takım kampında Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel, gazeteci Vedat Danacı'ya saldırdı ve "Seni evinden aldırırım" tehdidini savurdu.

Prim kavgası futbolu yendi!
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Takım'ın performansı hayal kırıklığı yaratırken, oyuncular ve Terim arasında yaşanan prim krizi gündeme oturdu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN