"Yusuf Yazıcı'yı satmak gibi bir düşüncemiz yok"

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, Türk futbolunun Yusuf Yazıcı gibi önemli bir oyuncuyu kazandığını, bu futbolcu üzerindeki transfer söylemlerinin bir kenara bırakılması gerektiğini söyledi.

Yusuf Yazıcı'yı satmak gibi bir düşüncemiz yok

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Çubukçu yaptığı açıklamada, altyapılarından yetişen 20 yaşındaki futbolcunun önemli bir aşama kaydettiğini ancak genç oyuncunun önünde uzun bir yol bulunduğunu belirtti.

Kısa sürede milli takıma yükselen başarılı oyuncunun hem Trabzonspor'a hem Türk futboluna önemli katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Çubukçu, "Herkes bu futbolcu üzerindeki transfer söylemlerini bir kenara bıraksın. Türk futbolu önemli bir yıldız futbolcu kazanıyor. Herkes bunun keyfini yaşasın." dedi.

Çubukçu, Türk futbolunda Yusuf Yazıcı gibi isimlerin sayısının artması gerektiğine dikkati çekerek, genç oyuncunun daha çok çalışarak iyi yerlere geleceğini kaydetti.

Yusuf Yazıcı'nın Trabzonspor'un kendi değeri ve evladı olduğunu dile getiren Çubukçu, "Kısa süre içerisinde milli takıma yükselmesi camiamıza da mutluluk katmıştır. Gelecek sezon zirve kadrosu için uğraş verirken Yusuf Yazıcı'yı satmak gibi bir düşüncemiz olamaz. Bunu defalarca da dile getirdik. 2022 yılına kadar oyuncumuzla sözleşme yaptık. Yusuf Yazıcı, Trabzonspor'un önemli parçalarından biri haline geldi. Bu futbolcuyu almaya kimsenin gücü yetmez." diye konuştu.

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Çubukçu, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarının da sürdüğünü dile getirdi.

Gelecek sezon devre arasında yaptıkları transferlerle takımı güçlendirdiklerini aktaran Çubukçu, "Eksik mevkiler için de çalışmalarımız sürüyor. Taraftarlarımız merak etmesin sahada zirve kadrosu olacak." dedi.

Transfer döneminin henüz başlamadığına dikkati çeken Çubukçu, "Eksik mevkilerimizi biliyoruz. Az ancak öz futbolcu transferi yapacağız. Alacağımız futbolcular takımda direkt oynayacak, takıma katkı sağlayacak isimler olacak." ifadelerini kullandı.

Devre arasında Joao Pereira, Olcay Şahan, Emmanuel Mas, Hugo Rodallega gibi oyuncuların takımda direkt forma giydiğini ve ikinci yarının başlamasıyla büyük katkı sağladığını vurgulayan Çubukçu, "Bu tarz transferleri sürdürmek için gayret gösteriyoruz. Taraftarlarımız merak etmesin. Herkes sahada Trabzonspor'a yakışır bir takım görecek." yorumunu yaptı.

20 HAZİRAN'DA İFTAR

Çubukçu, bordo-mavili kulübün 20 Haziran'da iftar organizasyonu düzenleyeceğini anlatarak, Trabzonspor'da görev yapmış eski başkanlar, yöneticiler, kurul üyeleri ve,camianın önde gelenlerini davet edeceklerini ifade etti.

Gelecek yıl için çıkacakları yolda camianın desteğinin de önemli olduğunu vurgulayan Çubukçu, hep birlikte iyi bir sezon geçireceklerini belirtti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN