Penaltısaray!

Penaltısaray!

Galatasaray, ikinci maçında Macar ekibi Gyor’u da iki penaltı golüyle yendi. Belhanda ve Eren 11 metreden galibiyeti getirdi

  • Futbol
  • Pazar 09.07.2017
Galatasaray yurt dışı hazırlık kampındaki ikinci sınavını Macaristan'da Gyor'a karşı verdi. Sarı-kırmızılılar Belhanda ve Eren'in penaltı golleriyle 2-0 kazandı. Cimbom ilk sınavında da Gyirmot'u da Donk'un penaltısıyla geçmişti. 12'de Belhanda'nın ortasına iyi yükselen Eren'in kafası çerçeveyi bulmadı. 34'te Rodrigues'in düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Belhanda gole çevirdi: 0-1. 58'de Eren'i, rakibi yere indirdi. Penaltıyı kullanan Eren skoru belirledi: 0-2.

EREN ŞOKU
Maçta Belhanda ve Eren sakatlandı. Kulüp doktoru Yener İnce, Faslı yıldızın durumunun iyi olduğunu ancak Eren'in dizinin dönmüş olabileceğini bildirdi. Eren'in, Östersunds'a karşı oynaması zor..

YENİLER NASIL OYNADI?
Maicon: Takıma yeni katıldı ancak en hazır defans oyuncusu. Hava toplarına hakim. Ayağı, stoperlere kıyasla düzgün ve uzun top kullanmayı seviyor.
Belhanda : 40 dakika oyunda kaldı. Top kontrolünde klasını gösteriyor, sürekli tek pası düşünüyor.
Gomis : Yarım saat oynadı ve kalitesini kısa sürede gösterdi. Rakip stoperleri kolayca sırtına alıp topları karşıladı, takım arkadaşlarına çok iyi duvar oldu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN